Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Конкурси
Премія Верховної Ради України молодим ученим (Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок з 2008 по 2018 рр.)
Робота - учасник конкурсу
2013
року
Повідомлення
Конкурси
Ради, комітети, комісії
Доповіді на засіданнях Президії
Молоді вчені
Information
Робота - переможець конкурсу
Так
Так
5%,95%
Дослідження координаційних комплексів перехідних металів довільної симетрії методом спінових діаграм
Під час отримання даних із data_mscrm_2016 сталася помилка. Додаткові відомості для адміністраторів наведено в журналі сервера.
Ідентифікатор взаємозв'язку:ea229aa1-f60f-b0e1-cbdb-5f3f62730d09
Роботу присвячено дослідженню еволюції спінового стану перехідних металів у комплексах різної природи та симетрії з урахуванням різних видів спотворень комплексу. Для розрахунків було застосовано нову параметризацію теоретичного метода кристалічного поля. Запропонована схема побудови спінових діаграм, які являють собою поверхню середнього квадрата повного спіну іона металу на площині параметрів «ефективний заряд ядра іона металу - спотворення координаційного комплексу» або на площині двох типів спотворень при заданому значенні ефективного заряду, дозволила дослідити еволюцію спінових станів під впливом зовнішніх полів та тисків, а також при наявності довільного спотворення оточення металевого іону, яке має місце у реальних кристалах. Обрана методологія розрахунків дала можливість адекватно інтерпретувати спектри електронного парамагнітного резонансу іонів хрому в сполуці Hg1-xCrxSe та іона міді в нормальній шпінелі ZnAl2O4. Виявлено взаємозв'язок між структурою спектра ЕПР іонів хрому в сполуці Hg1-xCrxSe та тригональними спотвореннями локального оточення іона хрому. Вперше встановлено взаємозв'язок між ступенем тригональних спотворень кисневого октаедру в шпінелі ZnAl2O4, що містить двовалентну мідь, та глибиною мінімуму адіабатичного потенціалу. Наукові результати циклу робіт відображені в 9 статтях, що були опубліковані у вітчизняних та зарубіжних фахових виданнях. Загальний індекс цитування складає 22 згідно баз даних Scopus.
©
Центр практичної інформатики НАН України
, 2017