Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Конкурси
Премія Верховної Ради України молодим ученим (Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок з 2008 по 2018 рр.)
Робота - переможець конкурсу
2013
року
Повідомлення
Конкурси
Ради, комітети, комісії
Доповіді на засіданнях Президії
Молоді вчені
Information
Робота - переможець конкурсу
Так
Так
5%,95%
Іммобілізація біологічно активних білкових речовин для створення перспективних лікарських засобів і біокаталізаторів елімінування фенольних полютантів зі стічних вод
Під час отримання даних із data_mscrm_2016 сталася помилка. Додаткові відомості для адміністраторів наведено в журналі сервера.
Ідентифікатор взаємозв'язку:7b249aa1-7639-b0e1-a53c-92eecc2e2903
Розвинені наукові основи отримання перспективних іммобілізованих білкових препаратів для терапії ран і опіків, біокаталізаторів багаторазового використання для отримання енантіомерів похідних 1,4-бенздіазепін-2-ону з транквілізуючою дією та окиснення фенольних полютантів для їх елімінування з розчинів і стічних вод. Отримано низку фундаментальних результатів: встановлено механізми іммобілізації білкових препаратів в полімери; вивчено білковий склад мікробних протеаз та виділених тирозинази грибів і карбоксилестерази печінки свині; здійснено ферментативний стереоселективний гідроліз нових естерів 3-гідрокси-1,4-бенздіазепін-2-ону; здійснено QSАR аналіз, з прогнозом біоконверсії нових фенольних субстратів тирозинази. Цикл наукових праць містить пріоритетні результати: модифіковано метод визначення активності протеаз; отримані перспективні очні лікарські плівки, і ранові покриття для ферментативної терапії ран і опіків, проведені доклінічні дослідження протиопікових очних лікарських плівок з папаїном і сечовиною; отримано S-енантіомери естерів 3-гідрокси-1,4-бенздіазепін-2-ону, з підвищеним афінітетом до центральних бенздіазепінових рецепторів; розроблено спосіб елімінування фенолів за допомогою іммобілізованої тирозинази і неорганічних коагулянтів, апробований на стічних водах ЗАТ «Теплосервіс». Запропоновані нові підходи до іммобілізації білкових препаратів шляхом нековалентної взаємодії з полімерними матрицями. Авторами здійснено постановку нових нетрадиційних задач: розробка способів лікування ран і опіків, отримання оптично активних препаратів транквілізуючої дії, елімінування фенолів за допомогою іммобілізованих ферментів. Результати циклу мають значення для біоорганічної хімії, медицини, біотехнології та екології. Результати досліджень за темою роботи викладено в 2 монографіях, 27 статтях (4 реферовані в базі даних Scopus), 54 тезах доповідей. Новизну та конкурентоспроможність технічних рішень захищено 10 патентами. Загальна кількість публікацій авторів - 93.
©
Центр практичної інформатики НАН України
, 2017