Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Конкурси
Премія Верховної Ради України молодим ученим (Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок з 2008 по 2018 рр.)
Робота - учасник конкурсу
2014
року
Повідомлення
Конкурси
Ради, комітети, комісії
Доповіді на засіданнях Президії
Молоді вчені
Information
Робота - переможець конкурсу
Так
Так
5%,95%
Майнове забезпечення домогосподарств України в контексті економічної нерівності
Під час отримання даних із data_mscrm_2016 сталася помилка. Додаткові відомості для адміністраторів наведено в журналі сервера.
Ідентифікатор взаємозв'язку:d76599a1-d652-b0e1-a53c-95a75b414de9
Роботу присвячено розробці теоретико-методологічних, методичних та прикладних засад майнового забезпечення домогосподарств України в контексті економічної нерівності, а також визначенню стратегічних напрямів його зміцнення на перспективу. Здійснено систематизацію та узагальнення теоретико-методологічних та методичних підходів до оцінки процесів формування майнового та фінансово-економічного забезпечення домогосподарств країни в контексті проблем економічної нерівності в Україні, обґрунтовано можливі напрями її зменшення на основі формування ефективної та соціально відповідальної політики в державі. Запропоновано методичні засади оцінки рівня та динаміки зрушень у майновому забезпеченні домогосподарств з визначенням її критеріїв, індикаторів та алгоритму. В роботі здійснено комплексну оцінку структурних та динамічних змін щодо забезпеченості населення майном з обґрунтуванням перспективних напрямів державного впливу на економічну нерівність в країні. Викладено методичні підходи щодо оцінки доступності фінансово-економічних ресурсів для різного типу домогосподарств, на основі яких визначено домінантні тенденції у цій сфері, а також наявні обмеження та ризики. Встановлено, що значні категорії населення, насамперед, сільські жителі практично позбавлені доступу до фінансових ресурсів, що надаються через банківську систему. Запропоновано напрями та шляхи активізації сучасної державної політики, орієнтованої на забезпечення рівного доступу різних категорій населення до цих ресурсів. Визначено соціально-економічну сутність і структуру економічного механізму формування доходів населення, його основні інструменти. Розроблено методологічні та методичні засади комплексної оцінки досліджуваного механізму з визначенням алгоритму та системи оцінних індикаторів. Виявлено новітні тенденції трансформаційних змін щодо формування сукупних доходів населення регіонів України. Досліджено специфіку сучасного механізму трансформації доходів населення в інвестиційний ресурс регіону. Розроблено концептуальні засади модернізації економічного механізму формування доходів населення. Обгрунтовано науково-методичні засади регіональної політики доходів населення, а також стратегічні напрями її активізації. Запропоновано економічно доцільні типи механізму формування доходів населення на перспективу, диференційовані по регіонах України. Розроблено моделі стратегії диверсифікації джерел надходження доходів населення регіонів з урахуванням можливих траєкторій їх соціально-економічного розвитку.
©
Центр практичної інформатики НАН України
, 2017