Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Конкурси
Премія Верховної Ради України молодим ученим (Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок з 2008 по 2018 рр.)
Робота - учасник конкурсу
2014
року
Повідомлення
Конкурси
Ради, комітети, комісії
Доповіді на засіданнях Президії
Молоді вчені
Information
Робота - переможець конкурсу
Так
Так
5%,95%
Моделі та алгоритми інтелектуальної системи управління в задачах безконтактної комплексної ідентифікації
Під час отримання даних із data_mscrm_2016 сталася помилка. Додаткові відомості для адміністраторів наведено в журналі сервера.
Ідентифікатор взаємозв'язку:2e6599a1-66a1-b0e1-cbdb-5b404db659a7
Представлений цикл праць присвячено вирішенню актуальної задачі створення систем управління слабоформалізованими об’єктами, які найчастіше можна вирішити лише із застосуванням методів штучного інтелекту. Такими слабоформалізованими об’єктами є мовлення та створювані людиною тексти. Розроблені в рамках роботи підходи, методи алгоритми і програмні модулі знайшли застосування в експериментальній системі текстонезалежної ідентифікації диктора. Відмінність текстонезалежної ідентифікації полягає в тому, що вона не потребує вимовлення людиною певної заздалегіть заданої фрази або слова, оскільки система текстонезалежної ідентифікації сама сегментує фрагмент мовлення, класифікує сегменти і будує комплексну модель диктора за цими сегментами, враховуючи їх належність до певного класу. Авторами запропоновано поділ простору акустичних характеристик, спираючись на фонетичні особливості звуків мови. Для можливості обробки звуків, що належать до окремих широких фонетичних классів, було застосовано розроблений метод діфонного розпізнавання мови. Створено метод сегментного синтаксичного розбору. Він дозволяє прискорити й значно спростити синтаксичний розбір речення, що зменшує кількість операцій при пошуку зв'язаних слів. Результати автоматизованого синтаксичного аналізу включаються до комплексної моделі диктора в якості синтаксичних (частота вживання слів, слова-паразити) та психо-семантичних (стилістичні конструкції мови, інтонаційний наголос у фразах) індивідуальних ознак. Авторами були реалізовані програмні модулі, які було поєднано у програмному комплексі «Автоматизоване робоче місце експерта-фоноскопіста», який в подальшому було неодноразово використано при виконанні робіт за госпдоговорами. Результати роботи дозволили підвищити швидкість і надійність ідентифікації та веріфікації диктора, надали можливість виконувати оцінку придатності запису для ідентифікації, автоматично підібрати кращий спосіб шумоочищення без пошкодження корисного сигналу, зменшити кількість даних навчальних даних системи, забезпечили можливість текстонезалежної ідентифікації.
©
Центр практичної інформатики НАН України
, 2017