Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Конкурси
Премія Верховної Ради України молодим ученим (Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок з 2008 по 2018 рр.)
Робота - учасник конкурсу
2014
року
Повідомлення
Конкурси
Ради, комітети, комісії
Доповіді на засіданнях Президії
Молоді вчені
Information
Робота - переможець конкурсу
Так
Так
5%,95%
Взаємодія поверхневих поодиноких хвиль з різними типами перешкод
Під час отримання даних із data_mscrm_2016 сталася помилка. Додаткові відомості для адміністраторів наведено в журналі сервера.
Ідентифікатор взаємозв'язку:d76499a1-c628-b0e1-a53c-95c7bfd44393
Об’єкт дослідження – процес генерації, поширення та взаємодії поверхневих поодиноких хвиль з топографічними особливостями хвильового каналу. Мета роботи – дослідження процесів генерації, поширення поверхневих поодиноких хвиль та їх взаємодії з різними типами перешкод за допомогою фізичного моделювання в лабораторному каналі; встановлення основних закономірностей, що описують взаємодію поверхневих поодиноких хвиль з крутими схилами і топографічними особливостями каналів, аналіз впливу нелінійності на процеси взаємодії хвиль з перешкодами. Метод дослідження – фізичне моделювання процесів поширення поверхневих поодиноких хвиль та їх взаємодії з береговими схилами та підводними перешкодами. В даній роботі представлено детальний опис експериментальної установки та методики проведення експериментальних досліджень. На її основі виконані експериментальні дослідження процесу взаємодії поодиноких хвиль з береговими схилами, встановленими під різними кутами нахилу до горизонту, та підводними перешкодами типу «вертикальна пластина», «прямокутний поріг» і «підводний уступ». В результаті досліджень взаємодії поодиноких хвиль з береговими схилами отримано основні характеристики хвиль, що поширюються в лотку, визначено величини висот їх накату на береговий схил, знайдено коефіцієнти відбиття поодинокої хвилі в залежності від кута нахилу берегового схилу. Проведено порівняння результатів з відомими теоретичними та експериментальними даними. Виявлено формування «дисперсійного хвоста» при відкоті хвилі зі схилів та знайдено його амплітудно-частотні характеристики. При дослідженні взаємодії поодиноких хвиль з підводними перешкодами виявлено, що можуть бути виділені два основні сценарії, а саме – трансформація і взаємодія, і запропоновано критерій реалізації цих сценаріїв. Показано, що довжина перешкоди суттєво впливає на процес взаємодії хвилі з перешкодою. Область застосування: прогнозування нелінійних хвиль в океані і наслідків їхньої взаємодії з прибережними акваторіями; розробка конструктивних схем гідротехнічних споруд в прибережній зоні та підводних конструкцій для дисипації хвильової енергії і захисту берегів від ерозії. Ключові слова: поодинока хвиля, береговий схил, «дисперсійний хвіст», підводна перешкода, коефіцієнти відбиття та проходження.
©
Центр практичної інформатики НАН України
, 2017