Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Конкурси
Премія Верховної Ради України молодим ученим (Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок з 2008 по 2018 рр.)
Робота - переможець конкурсу
2016
року
Повідомлення
Конкурси
Ради, комітети, комісії
Доповіді на засіданнях Президії
Молоді вчені
Information
Робота - переможець конкурсу
Так
Так
5%,95%
Значення фосфатмобілізувальних бактерій у сталому функціонуванні морських та лиманних екосистем української частини Чорного моря
Під час отримання даних із data_mscrm_2016 сталася помилка. Додаткові відомості для адміністраторів наведено в журналі сервера.
Ідентифікатор взаємозв'язку:ae6499a1-a631-b0e1-a53c-9e12f07cc11f
Загальна мета робіт полягає у визначенні особливостей кількісного розподілу фосфатмобілізувальних та гетеротрофних бактерій в екосистемах Чорного моря та їх ролі у колообігу фосфору. На основі проведених досліджень вперше визначені особливості просторового розподілення і кількісних змін чисельності фосфатмобілізувальних і гетеротрофних бактерій в екосистемах ПЗЧМ та лиманів Північно-західного Причорномор’я. Вперше статистично оцінений вплив гідролого-гідрохімічних факторів водного середовища на чисельність і розподілення фосфатмобілізувальних та гетеротрофних бактерій для всіх досліджуваних екосистем. З морських зразків виділені високоактивні культури фосфатмобілізувальних бактерій. Показана участь бактерій родів Enterobacter та Bacillus у трансформації неорганічних сполук фосфору в морських екосистемах. Результати циклу робіт можуть бути використані для екологічної характеристики ПЗЧМ та прилеглих лиманів, розкривають можливість для мікробіологічних моніторингових досліджень в морських екосистемах різного трофічного статусу. Отримані дані дозволяють оцінити інтенсивність мінералізації розчинених та зважених у воді та донних відкладеннях органічних речовин, виявити роль бактеріальних спільнот у кругообігу фосфору в морських екосистемах, можуть бути корисні для подальшого розвитку аспектів проблем «фосфорного» забруднення водойм. Цикл наукових праць відрізняється міждисциплінарним підходом і використанням комплексних методів гідробіології, загальної та морської мікробіології, фізико-хімічних методів та методів математичної статистики. Результати досліджень за циклом праць викладено в 0 монографіях, 12 публікаціях, з них 5 в спеціалізованих виданнях (2 самостійних, в т.ч. 1 у журналі з наукометричною базою Scopus), 7 тезах доповідей. Кількість посилань на публікації авторів згідно з базою даних Scopus – 0, h-індекс = 0. Отримано 0 патентів. Результати досліджень виконані в рамках 5 науково-дослідних тем ДУ «Інституту морської біології НАН України».
©
Центр практичної інформатики НАН України
, 2017