Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Конкурси
Премія Верховної Ради України молодим ученим (Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок з 2008 по 2018 рр.)
Робота - учасник конкурсу
2015
року
Повідомлення
Конкурси
Ради, комітети, комісії
Доповіді на засіданнях Президії
Молоді вчені
Information
Робота - переможець конкурсу
Так
Так
5%,95%
Розробка термостабільного алмазного полікристалічного композиту для робочих елементів бурового інструменту
Під час отримання даних із data_mscrm_2016 сталася помилка. Додаткові відомості для адміністраторів наведено в журналі сервера.
Ідентифікатор взаємозв'язку:5a6399a1-a6aa-b0e1-cbdb-58744f6ec3bb
Робота присвячена вирішенню науково-технічної задачі, яка полягає в одержанні зносостійких полікристалічних композитів шляхом спікання при високому тиску алмазних порошків двох рівнів дисперсності та визначення умов формування в процесі спікання між алмазними наночастинками наночастинок карбіду вольфраму, хімічно зв’язаних з алмазом для підвищення термостабільністі композиту. На основі вивчення впливу хімікотермічної обробки на характер ущільнення алмазних порошків різного генезису двох рівнів дисперсності і їхніх сумішей з активуючими добавками в процесі попереднього компактування при кімнатній температурі, дії вакуумної обробки, високих тиску та температури на процеси спікання вказаних сумішей створено композит алмаз–карбід вольфраму, визначено його оптимальні склад, структуру, параметри одержання, фізико-механічні властивості та експлуатаційні характеристики виготовлених з нього робочих елементів бурового інструменту. В структурі композиту зерна карбіду вольфраму і алмазу розміщенні регулярно і є однорідними за розмірами. В ньому поєднуються високі твердість (HK = 25 ГПа), термостабільність (при 1100 оС КТС = 0,86) та тріщиностійкість (KIc = 6,6 МПа·м1/2). Завдяки вибору оптимального вмісту добавки, а також за рахунок введення крупних алмазних частинок досягаються високі значення зносостійкості композиту алмаз – карбід вольфраму на основі алмазних порошків двох рівнів дисперсності. Збереження крупних частинок у структурі полікристалічного алмазного композиту при інших рівних умовах сприяє підвищенню в 2–3 рази його зносостійкості. Завдяки вибору пропонованих компонентів та параметрів їх спікання, забезпечується нероз’ємне з’єднання шарів металу і алмазного полікристалічного композиту безпосередньо під час спікання алмазного полікристалічного композиту. Одночасна металізація композиту зі спіканням, дає економічний ефект, який полягає в зменшенні кількості технологічних операцій. Дослідно-промислова перевірка результатів роботи засвідчила, що розроблений алмазний полікристалічний композиційний матеріал алмаз – карбід вольфраму є ефективним для застосування в буровому інструменті. Цикл наукових робіт виконувався протягом 2006 – початку 2015 років в ІНМ ім. В.М. Бакуля НАН України. Цикл складається з 20 публікацій, серед яких – 16 статей, з них 15 у фахових виданнях ВАК України, 4 в реферованих журналах, одержано 2 патенти України на винахід і 2 патенти України на корисну модель.
©
Центр практичної інформатики НАН України
, 2017