Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Конкурси
Премія Верховної Ради України молодим ученим (Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок з 2008 по 2018 рр.)
Робота - учасник конкурсу
2014
року
Повідомлення
Конкурси
Ради, комітети, комісії
Доповіді на засіданнях Президії
Молоді вчені
Information
Робота - переможець конкурсу
Так
Так
5%,95%
Радіодіагностика сонячної корони та земної іоносфери
Під час отримання даних із data_mscrm_2016 сталася помилка. Додаткові відомості для адміністраторів наведено в журналі сервера.
Ідентифікатор взаємозв'язку:4e7999a1-d6a2-b0e1-a53c-90cfb2408335
Подана робота представляє досягнення у вивченні властивостей радіовипромінювання сонячної корони та просторово-часових збурень у геокосмосі, а також у розвитку дистанційних методів радіодіагностики таких природних плазмових явищ. У роботі відображені дослідження сонячної радіації та стану іоносфери в декаметровому діапазоні довжин хвиль (3 30 МГц). Авторський колектив має в розпорядженні унікальні радіоастрономічні інструменти, серед яких Український Т-подібний радіотелескоп УТР-2 (сел. Гракове, Харк. обл.) та комплекс електромагнітного дослідження навколишнього середовища (сел. Мартове, Харк. обл.). В Україні існує потужна школа декаметрової радіоастрономії та радіофізики геокосмосу, осередком якої є Радіоастрономічний інститут НАН України. Підтвердженням актуальності та перспективності досліджень геокосмосу та сонячно-земних зв’язків стала міжнародна ініціатива XXI-го століття щодо створення наукової концепції та образу “Космічна погода”, яка повинна надати змогу прогнозувати й наочно відтворювати стан навколоземного простору. На сьогоднішній день цей напрям становить надзвичайний інтерес і за теперішнього часу активно вивчається світовою науковою спільнотою. Робота А. С. Кащеєва, А. О. Коваля, А. О. Сопіна є вагомим внеском у розвиток таких досліджень. Основна ідея роботи полягає в тому, що є принциповим комплексне дослідження характеристик корпускулярної та радіаційної активності Сонця та глобальних збурень геокосмосу. Проведене в рамках роботи вивчення властивостей радіовипромінювання спокійного Сонця та плазмових характеристик іоносферної плазми в декаметровому діапазоні довжин хвиль надало авторам можливість вперше отримати важливі властивості сонячного континууму, а саме енергетичні та частотні характеристики випромінювання, а також кутові розміри корони Сонця. Поряд з цим було розвинуто методи діагностики хвильових збурень іоносферної плазми, досліджено їх характеристики та встановлені основні джерела збудження в даному діапазоні довжин хвиль. Результати роботи викладені в 18 наукових статтях, що опубліковані в провідних закордонних журналах “Journal of Atmospheric and Solar-Terrestrial Physics”, “Radio Science”, “Astronomical Notes”, “Experimental Astronomy” і доповідались на багатьох міжнародних конференціях.
©
Центр практичної інформатики НАН України
, 2017