Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Конкурси
Премія Верховної Ради України молодим ученим (Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок з 2008 по 2018 рр.)
Робота - переможець конкурсу
2014
року
Повідомлення
Конкурси
Ради, комітети, комісії
Доповіді на засіданнях Президії
Молоді вчені
Information
Робота - переможець конкурсу
Так
Так
5%,95%
Генерація випромінювання та електрон-позитронних пар в сильному магнітному полі
Під час отримання даних із data_mscrm_2016 сталася помилка. Додаткові відомості для адміністраторів наведено в журналі сервера.
Ідентифікатор взаємозв'язку:fb7899a1-062d-b0e1-a53c-9f1864664c66
Метою дослідження є теоретичне дослідження спінових та поляризаційних ефектів в процесах магнітогальмівного випромінювання та фотонародження електрон-позитронної пари в сильному магнітному полі, а також дослідження процесу народження електрон-позитронної пари електроном в магнітному полі. Отримано низку фундаментальних результатів: За умови ультрарелятивістської енергії електрону імовірність перевороту спіну в процесі випромінювання фотона високої частоти є порівняною з імовірністю процесу без зміни проекції спіну. Орієнтація спінів частинок, утворених в процесі фотонародження, суттєво залежить від їх енергії. У випадку слабкозбуджених електронів їх спіни переважно орієнтуються проти напряму магнітного поля, тоді як спіни сильнозбуджених електронів переважно орієнтуються вздовж магнітного поля. Ступінь поляризації електронів та позитронів суттєво залежить від поляризації початкового фотона. Внаслідок спінових та поляризаційних ефектів інтенсивність синхротронного випромінювання магнітосфери рентгенівського пульсару збільшується, якщо частинки займають низькі енергетичні рівні, але зменшується за умови релятивістських енергій частинок. Одержано вирази для імовірності процесу народження електрон-позитронної пари електроном в магнітному полі поблизу порогу процесу з урахуванням спінів частинок. Показано, що процес більш імовірний, якщо спін початкового електрона направлений вздовж магнітного поля. Результати циклу розширюють уявлення про фізику магнітосфери рентгенівських пульсарів та про вплив спінових та поляризаційних ефектів на потужність випромінювання рентгенівського пульсара в області циклотронних ліній. Одержані результати можуть бути використані в дослідницьких наукових центрах світу в подальших експериментах з перевірки квантової електродинаміки в сильних зовнішніх електромагнітних полях. Результати досліджень викладено у 8 публікаціях, в т.ч. в 4 статтях у реферованих журналах. Згідно бази даних Scopus роботи мають 12 посилань, індекс Гірша дорівнює 2.
©
Центр практичної інформатики НАН України
, 2017