Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Конкурси
Премія Верховної Ради України молодим ученим (Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок з 2008 по 2018 рр.)
Робота - учасник конкурсу
2015
року
Повідомлення
Конкурси
Ради, комітети, комісії
Доповіді на засіданнях Президії
Молоді вчені
Information
Робота - переможець конкурсу
Так
Так
5%,95%
Морфологічні та функціональні властивості клітин наднирників новонароджених поросят при культивуванні in vitro нативного і кріоконсервованого біоматеріалу
Під час отримання даних із data_mscrm_2016 сталася помилка. Додаткові відомості для адміністраторів наведено в журналі сервера.
Ідентифікатор взаємозв'язку:797a99a1-16e5-b0e1-a53c-9e346a491925
Цикл наукових праць складається з 7 наукових статей, опублікованих протягом 4 років. Робота присвячена вивченню морфофункціональних характеристик культур клітин наднирників новонароджених поросят, а також їх змін при кріоконсервуванні в залежності від вихідного стану біоматеріалу, який заморожується. Досліджено вплив умов ферментативного отримання та культивування клітин наднирників новонароджених поросят на їх морфологію і гормональну активність в культурі in vitro. В роботі представлені дані імуноцитохімічного, радіоімунологічного, біохімічного методів дослідження, світлової та флуоресцентної мікроскопії, морфометричного аналізу клітинних культур до і після кріоконсервування, а також при їх культивуванні в різних умовах. Показано, що при культивуванні клітин в середовищі, що містить 10% ФТС, спостерігається формування цитосфер, а після пересіву цитосфер - міграція з них нейроноподібних клітин. Клітини, що мігрують з цитосфер, експресують β-III-тубулін, але не експресують S-100. Докладно описана актуальність проблеми та обґрунтовано необхідність проведення експериментів з кріоконсервування. Представлено результати кріоконсервування клітин первинної культури, а також фрагментів тканини наднирників. Показано, що після кріоконсервування первинних культур у вигляді суспензії клітин зі швидкістю охолодження 1 град / хв в середовищах, що містять 5-15% ДМСО без ФТС або з додаванням ФТС (10 або 25%), зберігалася секреція кортизолу, спостерігалося формування моношару і цитосфер, а також з'являлися нейроноподібні клітини при рекультивуванні. Встановлено, що при кріоконсервуванні фрагментів тканини під захистом 10% ДМСО зі швидкістю охолодження 0,3 град / хв і ферментативній обробці може бути отримана первинна культура клітин, в якій формуються цитосфери і з'являються β-III-тубулін позитивні клітини нейрональної морфології. Кріоконсервування зі швидкостями охолодження більше 1 град / хв не дозволяє отримати моношарову культуру, оскільки клітини втрачають здатність до розпластування. Наукові результати роботи були представлені в 7 статтях у фахових наукових журналах, в тому числі 1 - у зарубіжному виданні; і в 5 тезах доповідей на конференціях, з'їздах та симпозіумах.
©
Центр практичної інформатики НАН України
, 2017