Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Конкурси
Премія Верховної Ради України молодим ученим (Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок з 2008 по 2018 рр.)
Робота - учасник конкурсу
2015
року
Повідомлення
Конкурси
Ради, комітети, комісії
Доповіді на засіданнях Президії
Молоді вчені
Information
Робота - переможець конкурсу
Так
Так
5%,95%
Синекологічні засади індикації антропогенної трансформації лісових екосистем
Під час отримання даних із data_mscrm_2016 сталася помилка. Додаткові відомості для адміністраторів наведено в журналі сервера.
Ідентифікатор взаємозв'язку:e17a99a1-56a3-b0e1-a53c-93b5e075fe08
Наукова робота Блінкової О.І. та Іваненко О.М., висунена Інститутом еволюційної екології НАН України, є значущою та актуальною. За рахунок вдалого поєднання комплексного, диференційованого аналізів дослідниками отримано нові знання, які мають вагоме теоретичне та практичне значення для вирішення фундаментальних і прикладних завдань на науковій ниві. Варто зазначити, що відмінність цієї роботи від інших полягає у тому, що вона виконана на різних рівнях ієрархічної організації біоти зі встановленням особливостей будови, розвитку та взаємозв’язку об’єктів дослідження з навколишнім середовищем. Автори встановили теоретико-методологічні засади збалансованого розвитку лісових екосистем різних природних зон України в умовах антропогенного впливу; за міжнародним підходом проаналізовано причинно-наслідкові зв’язки впливу основних екологічних загроз на лісові екосистеми; здійснено синфіто- та синмікоіндикацію антропогенної трансформації лісів; виявлено адаптивну стратегію популяцій аборигенних та чужорідних модельних видів дендро- та мікобіоти у трансформованому середовищі. Блінкова О.І., Іваненко О.М. вперше виявили закономірності функціонування та розвитку коадаптивної системи деревних рослин та ксилотрофних грибів природних лісів як біоіндикацію їхнього стану та культурфітоценозів м. Києва, що дає змогу прогнозувати стан навколишнього середовища в мегаполісі. Синфітоіндикацією рекреагенних змін екологічних умов лісового середовища доведено, що рослинний покрив чутливо реагує на екологічні чинники і відображає емерджентний характер змін властивостей лісової екосистеми за градієнтом трансформації. Доведено взаємозв’язок стану рослинного покриву та інтенсивності впливу водної ерозії, який відображає інтегральний ефект взаємодії екзо– та ендогенних екологічних чинників у гірських умовах. Важливою є практична цінність цієї роботи, яка реалізована як у впровадженні результатів роботи в регіональних лісництвах, наукових установах, так і втіленні в курс «Екологія» навчальних програм профільних ВНЗ, в удосконаленні дефініцій профільних наукових термінів. Авторами за циклом робіт опубліковано 61 наукову працю, в т.ч. розділ в 1 монографії; у співавторстві 1 словник-довідник з агроекології та природокористування, 2 науково-методичні рекомендації, 2 методичні вказівки до виконання лабораторно-практичних робіт для студентів екологічного факультету, 24 наукових фахових статей, в т.ч. 2 в іноземних виданнях, що входять до наукометричних баз даних, 28 матеріалів та тез доповідей на з’їздах, конференціях.
©
Центр практичної інформатики НАН України
, 2017