Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Конкурси
Премія Верховної Ради України молодим ученим (Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок з 2008 по 2018 рр.)
Робота - учасник конкурсу
2015
року
Повідомлення
Конкурси
Ради, комітети, комісії
Доповіді на засіданнях Президії
Молоді вчені
Information
Робота - переможець конкурсу
Так
Так
5%,95%
Керування напівпровідниковими перетворювачами за віброакустичними сигналами
Під час отримання даних із data_mscrm_2016 сталася помилка. Додаткові відомості для адміністраторів наведено в журналі сервера.
Ідентифікатор взаємозв'язку:868699a1-56c7-b0e1-a53c-92e9dc6652b0
Наукова робота присвячена розробці теоретичних і практичних засад керування багатоканальними напівпровідниковими перетворювачами за віброакустичними сигналами по потужностям навантажень окремих каналів. В роботі розроблено математичні моделі та виведено аналітичні вирази, що однозначно пов’язують електричні сигнали з віброакустичними. Джерелом віброакустичних сигналів виступає силовий трансформатор перетворювача, оскільки він характеризується достатньою інтенсивністю електричних та віброакустичних сигналів і відображає узагальнені параметри електроенергії каналів багатоканальної системи живлення. У моделі віброакустичних сигналів враховуються коливання поверхні осердя внаслідок явища магнітострикції і поверхні обмоток як результат взаємодії витків під дією сили Лоренца. З використанням розробленої моделі отримано залежності потужностей потоків енергії, що проходять через обмотки трансформатора, і його віброакустичних сигналів від зміни основних параметрів моделі. Аналіз залежностей показує однозначний зв'язок між електричними і віброакустичними сигналами. На основі моделі виведені аналітичні вирази, що дозволяють розраховувати потужності потоків енергії первинних і вторинних обмоток трансформатора безпосередньо за параметрами сигналів коливань поверхонь сердечника і обмоток. Отримані аналітичні вирази відрізняються областями застосувань, для яких вони найбільш підходять і для яких забезпечується мінімальна трудомісткість розрахунків. Також отримані передавальні функції, в яких вихідними сигналами виступають ампер-витки первинних, вторинних обмоток і індукції сердечника трансформатора, а вхідними – функції коливань його поверхонь. Запропоновані аналітичні вирази та передавальні функції, в порівнянні з методикою розрахунку потужностей з використанням напруг і струмів обмоток, дозволяють зменшити похибку непрямих вимірювань потужності пропорційно сумарній кількості первинних і вторинних обмоток трансформатора, при неперевищенні кількістю необхідних арифметичних операцій певного фіксованого значення, яке залежить від обраного набору аналітичних виразів для конкретного трансформатора. Коректність запропонованої моделі та виведених аналітичних залежностей підтверджена експериментально.
©
Центр практичної інформатики НАН України
, 2017