Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Конкурси
Премія Верховної Ради України молодим ученим (Премія Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок з 2008 по 2018 рр.)
Робота - переможець конкурсу
2016
року
Повідомлення
Конкурси
Ради, комітети, комісії
Доповіді на засіданнях Президії
Молоді вчені
Information
Робота - переможець конкурсу
Так
Так
5%,95%
Синтез і властивості феромагнітних оксидних систем та їх можливе практичне використання в медицині та надвисокочастотній техніці
Під час отримання даних із data_mscrm_2016 сталася помилка. Додаткові відомості для адміністраторів наведено в журналі сервера.
Ідентифікатор взаємозв'язку:717c99a1-36c6-b0e1-a53c-9e5fc1c459d7
Складається з 62 наукових публікацій, опублікованих протягом 5 років (2010–2015): 29 статей, 33 тез доповідей на вітчизняних та міжнародних конференцій та 2 патентів України. Запропоновано нові підходи при синтезі слабкоагломерованих феромагнітних нанокристалічних часток матеріалів зі структурою шпінелі AFe2O4 (A= Fe, Co) та гексафериту барію (ГФБ) М-типу золь-гель методом та методами осадженням із неводних та водних розчинів. За допомогою ЯМР спектроскопії встановлено послідовність хімічних реакцій при синтезі наночасток сполук AFe2O4 (A= Fe, Co) зі шпінельною структурою методом осадження із неводних розчинів. На основі отриманих наночасток та водних розчинів агарози вперше розроблені біосумісні стабільні у часі магнітні рідини. Показано перспективність одержаних магнітних рідин як індукторів гіпертермії злоякісних пухлин. Вперше досліджено вплив фрактальної структури прекурсорів, отриманих золь-гель методом та методом осадження гідроксокарбонатів, на фазові перетворення при синтезі та морфологію частинок нанодисперсного гексафериту барію М-типу. Визначена оптимальна фрактальна структура, яка дозволяє знизити температуру досягнення однофазності та отримати слабкоагломеровані монодисперсні анізотропні наночастинки ГФБ з великим рівнем магнітних характеристик. Розроблені методики отримання якісних високощільних нанокристалічних тонких та товстих плівок ГФБ М-типу, досліджено їх кристалохімічні, мікроструктурні та електрофізичні властивості. На основі товстих нанокристалічних плівок ГФБ М-типу були створені магнітокеровані резонансні надвисокочастотні (НВЧ) - елементи «високодобротний діелектричний резонатор -Al2O3 – товста плівка гексаферит барію М-типу»», які було рекомендовано в якості елементної бази для НВЧ – техніки. Результати робіт, об’єднаних в циклу наукових праць, мають велике практичне значення для медицини (наночастки та магнітні рідини зі шпінельною структурою на основі AFe2O4 (A= Fe, Co)) та НВЧ-техніці, зокрема для телекомунікаційних систем (товсті та тонкі нанокристалічні плівки ГФБ М-типу). Усього авторами циклу опубліковано 29 статей і 33 тези доповідей, отримано 2 патенти України. Загальна кількість цитувань робіт авторів становить 61 посилання (за інформацією з бази даних Scopus). Індекси Гірша (h-індекси) співавторів (за інформацією з бази даних Scopus) дорівнюють 2 для Соловйової К.Д. та 4 для Єленіча О.В..
©
Центр практичної інформатики НАН України
, 2017