12–13 червня 2019 року у Великому конференц-залі НАН України в Києві відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Соснові ліси: сучасний стан, існуючі проблеми та шляхи їх вирішення». Організаторами заходу стали Національна академія наук України та Національна академія наук Білорусі. Ініціатором конференції виступило Державне агентство лісових ресурсів України.
Основною проблемою, якій присвячувалася конференція, було визначення шляхів запобігання інтенсивному поширенню осередків всихання соснових лісів, які останнім часом охопили сотні тисяч гектарів у багатьох країнах Європи, в тому числі у Білорусі й Україні. Зміна клімату впродовж останнього десятиріччя, зокрема аномально високі температури вегетаційного періоду, тривалі посушливі періоди та меліорація лісових земель, призвели до трансформації гідрологічного режиму значних територій, що негативно вплинуло на структурно-функціональну організацію лісів та їхню життєздатність.
Під час церемонії відкриття конференції з вітальними словами виступили віцепрезидент НАН України, голова Секції хімічних і біологічних наук НАН України академік НАН України В.Г. Кошечко, заступник Голови Президії НАН Білорусі академік НАН Білорусі О.В. Кільчевський та заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України В.Н. Бондар. Було зачитано вітання Президента НАН України академіка НАН України Б.Є. Патона та Голови Президії НАН Білорусі академіка НАН Білорусі В.Г. Гусакова.
У роботі конференції взяли участь науковці, представники міжнародних організацій, зокрема Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, органів державної влади, закладів освіти, природо-охоронних установ і громадськості, а також фахівці лісового господарства з України, Білорусі, Австрії, Німеччини, Польщі.
|
|
|
|
За результатами роботи конференції ухвалено резолюцію, в якій окреслено всю гостроту й багатогранність проблеми, що склалася з лісами України, Білорусі та Європи в цілому. З метою консолідації зусиль державних інституцій, міжнародної наукової та фахової спільноти для прийняття швидких і ефективних управлінських рішень щодо вирішення проблеми всихання соснових лісів, а також зважаючи на гостру необхідність розширення й поглиблення досліджень патологічних процесів у соснових лісах та розроблення заходів щодо пом’якшення негативних наслідків зміни клімату, учасники конференції вважають за необхідне запровадити низку організаційних, правових і суспільних заходів, а також поглибити наукові дослідження з проблемних питань. Резолюцію конференції буде направлено до Кабінету Міністрів України.
МАТЕРІАЛИ КОНФЕРЕНЦІЇ
Відеоматеріали конференції доступні за посиланням: https://www.facebook.com/pg/forestUKR/videos/?ref=page_internal.
За інформацією СПНС НОВ Президії НАН України