Ukrainian
Summary:Проаналізовано технічний стан та умови експлуатації паротурбінних установок потужністю 200 і 300 МВт, що перебувають в експлуатації на ТЕС і ТЕЦ і є базовими агрегатами теплоенергетики України. На основі результатів фундаментальних досліджень в області термо- і газодинаміки, теплофізики, міцності та надійності конструкцій турбомашин сформовані концептуальні підходи та створена необхідна науково-технічна база для широкомасштабного впровадження інноваційних технологій при модернізації та реконструкції наявного енергетичного обладнання. Розроблена концепція включає весь комплекс досліджень життєвого циклу енергоблоків з урахуванням передісторії та особливостей експлуатації кожного конкретного агрегату з виходом на оцінку його реального технічного стану на момент початку реконструкції. Практична реалізація запропонованих заходів в умовах обмежених фінансових можливостей забезпечує досягнення обладнанням, що модернізується, техніко-економічних показників на рівні сучасних вимог.
Reading audience:Монографія може бути корисна експлуатаційному персоналу ТЕС і ТЕЦ, фахівцям проектно-конструкторських організацій енергетичного профілю, науковим співробітникам, аспірантам і студентам енергетичних спеціальностей.
Russian
Summary:В монографии дан анализ технического состояния и условий эксплуатации паротурбинных установок мощностью 200 и 300 МВт, находящихся в эксплуатации на ТЭС и ТЭЦ и являющихся базовыми агрегатами теплоэнергетики Украины. На основе результатов фундаментальных исследований в области термо- и газодинамики, теплофизики, прочности и надежности конструкций турбомашин сформированы концептуальные подходы и создана необходимая научно-техническая база для широкомасштабного внедрения инновационных технологий при модернизации и реконструкции действующего энергетического оборудования. Разработанная концепция включает весь комплекс исследований жизненного цикла энергоблоков с учетом предыстории и особенностей эксплуатациикаждого конкретного агрегата с выходом на оценку его реального технического состояния на момент начала реконструкции. Практическая реализация предложенных мероприятий в условиях ограниченных финансовых возможностей обеспечивает достижение модернизируемым оборудованием технико-экономических показателей на уровне современных требований.
Reading audience:Монография может быть полезна эксплуатационному персоналу ТЭС и ТЭЦ, специалистам проектно-конструкторских организаций энергетического профиля, научным сотрудникам, аспирантам и студентам энергетических специальностей.