Ukrainian
Summary:Монографію підготовлено колективом науковців Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України за результатами виконання відомчої наукової тематики «Розробка механізмів реалізації інноваційних складових людського розвитку». У дослідженні також брали участь експерти Програми розвитку ООН в Україні в рамках Проекту «Цілі Розвитку Тисячоліття – Україна». У монографії обґрунтовано теоретико-методологічні положення щодо інноваційної сутності людського розвитку і чинників розвитку соціальних інновацій, дано оцінку загальним тенденціям інноваційних змін у складових людського розвитку. Запропоновано напрями удосконалення організаційного і фінансового забезпечення механізму реалізації інноваційних важелів людського розвитку, зокрема у сфері покращення демографічної якості населення, розширення освітньо-інформаційного простору, політики зайнятості та доходів.
Reading audience:Монографія розрахована на фахівців у галузі економіки праці, соціальної економіки та політики, працівників державного управління, аспірантів і студентів суспільних і гуманітарних спеціальностей.
Russian
Summary:Монографию подготовлено коллективом научных работников Института демографии и социальных исследований НАН Украины за результатами выполнения ведомственной научной тематики «Разработка механизмов реализации инновационных составляющих человеческого развития». В исследовании также принимали участие эксперты Программы развития ООН в Украине в рамках Проекта «Цели Развития Тысячелетия – Украина». В монографии обосновано теоретико-методологические положения относительно инновационной сущности человеческого развития и факторов развития социальных инноваций, дана оценка общим тенденциям инновационных изменений в составляющих человеческого развития. Предложены направления усовершенствования организационного и финансового обеспечения механизма реализации инновационных рычагов человеческого развития, в частности в сфере улучшения демографического качества населения, расширения образовательно-информационного пространства, политики занятости и доходов.
Reading audience:Монография рассчитана на специалистов в отрасли экономики труда, социальной экономики и политики, работников государственного управления, аспирантов и студентов общественных и гуманитарных специальностей.