Ukrainian
Summary:Монографія присвячена розробці та дослідженню паралельних алгоритмів розв’язуванняосновнихкласівзадачобчислювальноїматематики на паралельних комп’ютерах:систем лінійних алгебраїчних рівнянь, алгебраїчних проблем власних значень, нелінійних рівнянь і систем та задач з початковими умовами для систем звичайних диференціальних рівнянь першого порядку. Представлено у вигляді алгоритмів велику різноманітність методів, які, враховуючи властивості розв’язуваних задач та наближеність вихідних задач, дозволяють розв’язувати конкретні задачі за мінімальний час і, як правило, з досягненням даної точності або з оцінкою вірогідності одержаних результатів. Фактично алгоритми доведені до рівня обчислювальних схем розв’язування задач на паралельних комп’ютерах.Описані інтелектуальні програмні засоби розв’язування задач з наближеними вихідними даними, що базуються на наведених алгоритмах. На прикладах розв’язування прикладних задач показано застосування алгоритмічного та інтелектуального програмного забезпечення.
Reading audience:Для тих, хто розв’язує науково-технічні задачі на паралельних комп’ютерах, аспірантів та студентів старших курсів відповідних спеціальностей.
Russian
Summary:Монография посвящена разработке и исследованию параллельных алгоритмов решения основных классов задач вычислительной математики на параллельных компьютерах: систем линейных алгебраических уравнений, алгебраических проблем собственных значений, нелинейных уравнений и систем, а также задач с начальными условиями для систем обыкновенных дифференциальных уравнений первого порядка. Представлено в виде алгоритмов большое разнообразие методов, которые, учитывая свойства решаемых задач и приближенность исходных данных, позволяют решать конкретные задачи за минимальное время и, как правило, с достижением заданной точности или с оценкой достоверности полученных результатов. Фактически алгоритмы доведены до уровня вычислительных схем решения задач на параллельных компьютерах. Описаны интеллектуальные программные средства решения задач с приближенными исходными данными, которые базируются на приведенных алгоритмах. На примере решения прикладных задач показано применение алгоритмического и интеллектуального программного обеспечения.
Reading audience:Для тех, кто решает научно-технические задачи на параллельных компьютерах, аспирантов и студентов старших курсов соответствующих специальностей.