Ukrainian
Summary:Розглянуто методи нормативного аналізу інституційних механізмів регулювання аграрним сектором та їх вплив на рівень суспільного добробуту. Проаналізовано економетричні методи дослідження поширення інноваційно-інвестиційних процесів в просторі та часі. Досліджено методи оцінювання впливу інноваційно-інвестиційних процесів на нерівність, бідність та суспільну (міжгрупову) поляризацію. Викладено підходи до оцінювання впливу державних інтервенцій на аграрні ринки. На основі використання вектора Шеплі розроблено метод оцінювання внеску інвестиційно-інноваційних проектів в зростання суспільного добробуту. Побудована модель для оцінки внеску інфраструктурних інвестицій в зростання технічної ефективності виробництва. Побудовані індекси міжрегіональної диспропорційності, галузевої концентрації, регіональної спеціалізації та просторової поляризації. Розглянуто способи використання кривої Лоренса як інструменту економічного аналізу. Досліджено вплив економічного зростання та податкової політики на добробут різних соціально-економічних груп населення.
Reading audience:Для фахівців з прикладної економіки а також науковців, аспірантів та студентів, які цікавляться проблемами моделювання соціально-економічних процесів.
Russian
Summary:Рассмотрены методы нормативного анализа институционных механизмов регулирования аграрным сектором и их влияние на уровень общественного благосостояния. Проанализировано эконометрические методы исследования распространения инновационно-инвестиционных процессов в пространстве и времени. Исследованы методы оценивания влияния инновационно-инвестиционных процессов на неравенство, бедность та общественную (междугрупповую) поляризацию. Изложены подходы к оцениванию влияния государственных интервенций на аграрные рынки. На основе использования вектора Шепли разработан метод оценивания вклада инновационно-инвестиционных проектов в рост общественного благосостояния. Построена модель для оценки вклада инфраструктурных инвестиций в рост технической эффективности производства. Построены индексы межрегиональной диспропорционности, отраслевой концентрации, региональной специализации и пространственной поляризации. Рассмотрены способы использования кривой Лоренса как инструмента экономического анализа. Исследовано влияние экономического роста и налоговой политики на благосостояние разных социально-экономических групп населения.
Reading audience:Для специалистов по прикладной экономике а также научный работников, аспирантов и студентов, которые интересуются проблемами моделирования социально-экономических процессов.