Ukrainian
Summary:Складова частина Південноруського ізвода кінця XIII – початку XIV ст., що звичайно публікується за Іпатіївським списком XV ст. Київський літописний ізвод не має собі рівних в давньоруськом письменстві за різноманітністю і багатством історичної інформації й надзвичайно високими літературно-художніми властивостями. Досі в науці немає єдності поглядів щодо структури і джерел цієї видатної пам’ятки давньоруської літератури XII ст. Автор висуває і розвиває думку, що Київський літопис складається в основному з великих і малих воїнських повістей, з’єднаних суто літописними статтями. Він пропонує розроблену ним структуру пам’ятки, вказує її джерела, розкриває її можливості в дослідженнях з давньоруської історії.
Reading audience:Праця розрахована на науковців, істориків і філологів, викладачів вузів, студентів і на широкий загал любителів минувшини.
Russian
Summary:Составная часть Южноруського извода конца XIII – начала XIV в., которая обычно публикуется за Ипатиивским списком XV в. Киевский летописный извод не имеет себе равных в давньоруськой письменности по разнообразию и богатству исторической информации и чрезвычайно высоким литературно-художественным свойствам. До сих пор в науке нет единства взглядов относительно структуры и источников этой выдающейся достопримечательности древнерусской литературы XII ст. Автор выдвигает и развивает мысль, что Киевская летопись состоит в основном из больших и малых воинских повестей, соединенных сугубо летописными статьями. Он предлагает разработанную им структуру достопримечательности, указывает ее источники, раскрывает ее возможности в исследованиях из древнерусской истории.
Reading audience:Труд рассчитан на научных работников, историков и филологов, преподавателей вузов, студентов и на широкую общественность любителей прошлого.