Ukrainian
Summary:Монографія присвячена дослідженню політики Габсбурзької монархії та імперії Гогенцоллернів щодо українського національно-політичного чинника: від її витоків у 16–19 століттях до розробки й реалізації конкретних планів у період від початку Першої світової війни і до виведення військ Центральних держав з українських земель наприкінці 1918 – на початку 1919 рр. Узагальнивши досягнення попередньої історіографії, автор залучив до наукового обігу великий масив раніше не досліджуваних та малодосліджених першоджерел, насамперед матеріалів найбільших німецьких і австрійських державних архівів, а також опубліковану на Заході мемуарну літературу. На цій фактологічній основі розкривається мотивація ставлення правлячих кіл Німеччини і Австро-Угорщини до потреб та вимог українських національно-політичних сил. Особливу увагу приділено причинам та наслідкам укладення Брестського мирного договору 9 лютого 1918 р., діяльності українських організацій та емігрантів, що співпрацювали з політичними та військовими інстанціями Центральних держав, а також впливу польського чинника на політику Відня та Берліна.
Reading audience:Книга розрахована на широку читацьку аудиторію: як на професіоналів у галузі історичних досліджень, викладачів вищої та середньої школи, студентів, так і усіх тих, хто цікавиться історією міжнародних взаємин України.
Russian
Summary:Монография посвящена исследованию политики Габсбургской монархии и империи Гогенцоллернов относительно украинского национально-политического фактора: от ее истоков в ХVI–ХІХ веках к разработке и реализации конкретных планов в период от начала Первой мировой войны и до выведения войск Центральных государств из украинских земель в конце 1918 – в начале 1919 гг. Обобщив достижения имеющейся историографии, автор добавил в научный оборот большой массив ранее неисследованных и малоисследованных первоисточников, в первую очередь материалов наибольших немецких и австрийских государственных архивов, а также изданную на Западе мемуарную литературу. На этой фактологической основе раскрывается мотивация отношения правящих кругов Германии и Австро-Венгрии к потребностям и требованиям украинских национально-политических сил. Особое внимание уделено причинам и последствиям подписания Брестского мирного договора 9 февраля 1918 г., деятельности украинских организаций и эмигрантов, которые сотрудничали с политическими и военными инстанциями Центральных государств, а также влияния польского фактора на политику Вены и Берлина.
Reading audience:Книга рассчитана на широкую читательскую аудиторию: как на профессионалов в области исторических исследований, преподавателей высшей и средней школы, студентов, так и всех тех, кто интересуется историей международных отношений Украины.