Ukrainian
Summary:У монографії розглянуто парадигми програмування та Case-засоби для розробки складних комп’ютерних систем з програмних ресурсів даних парадигм. У першому розділі подано базові поняття програмної інженерії, технології програмування і методу складання різномовних модулів в складні системи, а також комп’ютерні засоби їх автоматизації та реінженерія ресурсів і систем. У другому розділі наведено нові формалізми парадигм програмування (модульної, об’єктної, компонентної, аспектної та сервісної) у програмній інженерії. Кожна парадигма представлена теоретичним апаратом моделювання та проектування відповідного ресурсу. Дано формальний опис методу складання ресурсів цих парадигм в складні системи з інструментами їх підтримки. У третьому розділі описані розроблені технології, лінії й CASE-засоби підтримки парадигм засобами процесів життєвого циклу та інженерії якості. Представлений оригінальний набір CASE-інструментів – лінії виготовлення компонентів, складання їх в конфігураційні структури, а також лінії навчання мовам С#, JAVA, VBasic опису ресурсів і аспектам предмета програмної інженерії в середовищі веб-сайтів ІТК та фабрики програм КНУ.
Reading audience:Для розробників і фахівців, що займаються теоретичними і прикладними питаннями проектування і реалізації складних комп’ютерних систем, а також для студентів вищих навчальних закладів за спеціальністю програмна інженерія, комп’ютерні науки та інформатика
Russian
Summary:В монографии рассмотрены парадигмы программирования и Case-средства для разработки сложных компьютерных систем из программных ресурсов данных парадигм. В первом разделе даны базовые понятия программной инженерии, технологии программирования и метода сборки разноязычных модулей в сложные системы, а также компьютерные средства их автоматизации и реинженерии ресурсов и систем. Во втором разделе приведены новые формализмы парадигм программирования (модульной, объектной, компонентной, аспектной и сервисной) в программной инженерии. Каждая парадигма представлена теоретическим аппаратом моделирования и проектирования соответствующего ресурса. Дано формальное описание метода сборки ресурсов этих парадигм в сложные системы с инструментами их поддержки. В третьем разделе описаны разработанные технологии, линии и CASE-средства поддержки парадигм средствами процессов жизненного цикла и инженерии качества. Представлен оригинальный набор CASE-инструментов – линии изготовления компонентов, сборки их в конфигурационные структуры, а также линии обучения языкам С#, JAVA, VBasic описания ресурсов и аспектам предмета программной инженерии в среде веб-сайтов ИТК и фабрики программ КНУ.
Reading audience:Для разработчиков и специалистов, занимающихся теоретическими и прикладными вопросами проектирования и реализации сложных компьютерных систем, а также для студентов высших учебных заведений по специальности программная инженерия, компьютерные науки и информатика.