Ukrainian
Summary:Чи є сьогоднішня організація української академічної науки найкращою з можливих? Чи сприяє вона відродженню українського суспільства? Чи на часі проведення всебічного аналізу стану української науки із застосуванням загальноприйнятих у світовій науці критеріїв? Яке місце в системі організації науки мають посідати європейські цінності? Автори пропонують відповіді на ці запитання, усвідомлюючи при цьому, що вони не є остаточними. Монографія презентує важливу інсайдерську інформацію про стан речей, даючи можливість читачеві зробити свої висновки і долучитися до обговорення цієї вкрай актуальної теми. Зокрема, в книзі заторкнуто певні концептуальні аспекти дослідження науки: ціннісний, термінологічний, філософсько-правовий, когнітивний і наукометричний. Автори вважають, що підтримувана державою так звана наукова еліта України не має права претендувати на це високе звання. Думка авторів: для збереження та розвитку української науки потрібні об’єктивне бачення ситуації, політична воля і продумані активні дії як влади, так і самих учених.
Reading audience:Книга розрахована на науковців, державних службовців і всіх, хто цікавиться наукою та освітою як державними інституціями.
Russian
Summary:Является ли сегодняшняя организация украинской академической науки наилучшей из возможных? Способствует ли она возрождению украинского общества? Время ли проводить всесторонний анализ состояния украинской науки с использованием общепринятых в мировой науке критериев? Какое место в системе организации науки должны занимать европейские ценности? Авторы предлагают ответы на эти вопросы, осознавая при этом, что они не являются окончательными. Монография представляет важную инсайдерскую информацию о состоянии вещей, давая возможность читателю сделать свои выводы и присоединиться к обсуждению этой очень актуальной темы. В частности, в книге затронуты некоторые концептуальные аспекты исследования науки: ценностный, терминологический, философско-правовой, когнитивный и наукометрический. Авторы считают, что поддерживаемая государством так называемая научная элита Украины не имеет права претендовать на это высокое звание. Мнение авторов: для сохранения и развития украинской науки нужны объективное видение ситуации, политическая воля и продуманные активные действия как правительства, так и самих ученых.
Reading audience:Книга рассчитана на ученых, государственных служащих и всех, кто интересуется наукой и образованием как государственными институциями.