Ukrainian
![](https://files.nas.gov.ua/logo/CountryFlags/Ukraine.png)
Summary:Колективна монографія включає статті за матеріалами українсько-турецького семінару, який було проведено 11 листопада 2016 р. на базі Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України за участю фахівців Егейського університету (Турецька республіка) та за підтримки Відділення хімії НАН України, Відділу міжнародних зв’язків НАН України, а також Науково-технічної дослідницької ради Турецької республіки TÜBİTAK. У монографії наведено результати досліджень, які направлені на вилучення токсичних і цінних компонентів із розчинів техногенного та природного походження, зокрема з біологічних рідин, із застосуванням сорбційних та мембранних методів. Результати робіт можуть бути застосовані у водопідготовці, хімічній, фармацевтичній, харчовій промисловості. Особливу увагу приділено синтезу нових матеріалів для процесів розділення та впливу структури цих матеріалів на їх функціональні властивості: проникну здатність, електропровідність, каталітичну спроможність тощо.
Reading audience:Монографія є корисною для фахівців в області мембранних та сорбційних технологій, а також для студентів вищих навчальних закладів.
Russian
![](https://files.nas.gov.ua/logo/CountryFlags/Russia.png)
Summary:Коллективная монография включает статьи по материалам украинско-турецкого семинара, проведенного 11 ноября 2016 г. на базе Института общей и неорганической химии им. В.И. Вернадского НАН Украины при участии специалистов Эгейского университета (Турецкая республика) и поддержке Отделения химии НАН Украины, Отдела международных связей НАН Украины, а также Научно-технического исследовательского совета Турецкой республики TÜBİTAK. В монографии приведены результаты исследований, направленных на извлечение токсичных и ценных компонентов из растворов техногенного и природного происхождения, в частности, из биологических жидкостей, с применением сорбционных и мембранных методов. Результаты работ могут быть использованы в водоподготовке, химической, фармацевтической, пищевой промышленности. Особое внимание уделено синтезу новых материалов для процессов розделения и влиянию структуры этих материалов на их функциональные свойства: проницаемость, электропроводность, каталитическую активность и др.
Reading audience:Монография полезна для специалистов в области мембранных и сорбционных технологий, а также для студентов высших учебных заведений.