Можливо, ви намагаєтесь звернутися до цього сайту із захищеного браузера на сервері. Увімкніть сценарії та перезавантажте сторінку.
Увімкнення більш доступного режиму
Вимкнення більш доступного режиму
Пропустити команди стрічки
Перейти до основного вмісту
Вимкнути анімацію
Увімкнути анімацію
Увійти
Scientific Publications and Publishing Activity of NAS of Ukraine
Books
Українська усна снотлумачна традиція початку ХХ століття (розвідки та тексти)
Book
Annotations
NAS Ukraine
About NASU
Activity
Apparatus of Presidiumof NASU
Awards
Book
Вибрано
Book Series
Centers for Collective Use of NAS of Ukraine
Colegial
Competition
Department
International cooperation
Members
Messages
Multi-volume
NASUDepartment
Organization
Personal Site
Postgraduate and Doctoral Education
Presidium
Державні нагороди та відзнаки
НАН України
Наукові та науково-популярні заходи НАН України
Наукові та науково-прикладні розробки
Центри колективного користування приладами НАН України
Red
Інформаційне наповнення сайту
bcs
Book
Так
Так
20%,80%
Ukrainian
Summary:
У збірнику вперше публікуються польові записи українських традиційних снотлумачень, що були здійснені протягом 1925–1928 років на території Волинської губернії (в 14 районах сучасної Житомирської та 6 – Хмельницької областей) за «Програмою збирання матеріялів до українського народнього сонника» Катерини Грушевської. Записи здійснювалися з ініціативи Королівського антропологічного
[⇒]
інституту Великобританії та Ірландії (Royal Anthropological Institute of Great Britain and Ireland), частину з них 1925 року було надіслано до Лондона, де вони й зберігаються у рукописній колекції британського антрополога Чарльза Габріеля Селігмена (Seligman Charles Gabriel, 1873–1940). У збірнику також вміщені фольклористичні розвідки про особливості функціонування української усної снотлумачної традиції початку ХХ ст. В коментарях та покажчиках вказується на традиційні різновиди снів, найпоширеніші знаки-символи (предмети, особи і дії), носіїв снотлумачної традиції та населені пункти, в яких вони проживали.
Russian
Summary:
В сборнике впервые публикуются полевые записи украинских традиционных снотолкований, которые были осуществлены в течение 1925–1928 годов на территории Волынской губернии (в 14 районах современной Житомирской и 6 – Хмельницкой областей) по «Программе сбора материалов для украинского народного сонника» Екатерины Грушевской. Записи осуществлялись по инициативе Королевского
[⇒]
антропологического института Великобритании и Ирландии (Royal Anthropological Institute of Great Britain and Ireland), часть из них в 1925 году были направлены в Лондон, где они и хранятся в рукописной коллекции британского антрополога Чарльза Габриэля Селигмена (Seligman Charles Gabriel, 1873–1940). В сборнике также помещены фольклористические разведки об особенностях функционирования украинской устной снотолковательной традиции начала ХХ в.
В комментариях и указателях указывается на традиционные разновидности снов, распространенные знаки-символы (предметы, лица и действия), носителей снотолковательной традиции и населенные пункты, в которых они проживали.
Type of publication:
Reference Editions
Rubric:
Art Criticism
Author(s):
Т.М. Шевчук, Я.В. Ставицька
Where and by whom is issued:
К. : Дуліби
Year:
2017
Scope:
224 с. (Ум. друк. арк. 18,2)
Circulation:
700
ISBN:
978-617-7310-07-4
Main Publisher:
Institute for Art Studies, Folklore and Ethnology
Елементи для відображення відсутні.
©
Інститут програмних систем НАН України
, 2023