Ukrainian
Summary:Монографію присвячено дослідженню поезії Юрія Тарнавського з погляду особливостей поетичної структури й образності. Виокремлено головні принципи віршової делімітації у верлібрах (синтаксичний: реченнєвий, синтагматичний; антисинтаксичний), означено особливості будови поезій у прозі, простежено корелювання змін у поетичній структурі з модифікаціями в художній образності. У руслі дослідження структури та образності здійснено семіотичний аналіз взаємодії поезії з малярством, скульптурою, танцем, кіно, музикою, фотографією. Осмислено визначальну рису поетики Ю. Тарнавського її діалогічність, що виявляється у різних площинах: як настанова на вербальний діалог зі світом і як міжмистецька взаємодія на рівні художніх засобів, ходів, образів.
Reading audience:Дослідження може стати в пригоді усім, хто цікавиться модерною поезією, питаннями віршової будови, проблемами дослідження міжмистецьких зв’язків у художній літературі.
Russian
Summary:Монография посвящена исследованию поэзии Юрия Тарнавского с точки зрения особенностей поэтической структуры и образности. Выделены основные принципы стихотворной делимитации в верлибра (синтаксический: синтагматический; антисинтаксический), определены особенности строения стихотворений в прозе, прослеживается корреляция изменений в поэтической структуре с модификациями в художественной образности. В русле исследования структуры и образности по семиотический анализ взаимодействия поэзии с живописью, скульптурой, танцем, кино, музыкой, фотографией. Осмысленно определяющую черту поэтики Ю. Тарнавского ее диалогичности, что проявляется в разных плоскостях: как установка на вербальный диалог с миром и как мижмистецька взаимодействие на уровне художественных средств, ходов, образов.
Reading audience:Исследование может пригодиться всем, кто интересуется модерной поэзии, вопросами стихотворной строения, проблемами исследования мижмистецьких связей в художественной литературе.