Ukrainian
Summary:Монографія присвячена фізико-математичному моделюванню сушіння дисперсних матеріалів. Розглянуто математичні моделі конвективного, конвективно-теплового та активного гідродинамічного сушіння дисперсних матеріалів з врахуванням структури окремої дисперсної частинки, що грунтуються на дифузійному підході і дозволяють враховувати об’ємну частку кожної фази, шаруватість структури об’єкту та зміну їх в процесі фазових переходів та хімічних перетворень. Зокрема розв’язано модельні задачі сушіння зерна, розглядаючи зерно як однорідну структуру та з врахуванням шаруватості структури зернини в залежності від місця розміщення зернини за товщиною шару. Досліджено вплив температури на процес сушіння. Ці задачі розглянуто з метою подальшої побудови оптимальних режимів сушіння та їх порівняння з стаціонарними режимами зовнішнього середовища та врахування впливів змінного в часі керування процесом.
Reading audience:Для наукових співробітників та інженерно-технічних працівників, що займаються розробкою обладнання для сушильних установок, а також для студентів старших курсів та аспірантів, які спеціалізуються в галузі математичного моделювання процесів у реальних середовищах зі складною структурою.
Russian
Summary:Монография посвящена физико-математическому моделированию сушки дисперсных материалов. Рассмотрены математические модели конвективной, конвективно-тепловой и активной гидродинамической сушки дисперсных материалов с учетом структуры отдельной дисперсной частицы, основанные на диффузионном подходе и позволяющие учитывать объемную долю каждой фазы, слоистость структуры объекта и изменение их в процессе фазовых переходов и химических преобразований. В частности, решены модельные задачи сушки зерна, рассматривая зерно как однородную структуру и с учетом слоистости структуры зерна в зависимости от места размещения зерна по толщине слоя. Исследовано влияние температуры на процесс сушки. Эти задачи рассмотрены с целью дальнейшего построения оптимальных режимов сушки и их сравнения со стационарными режимами внешней среды и учета воздействий переменного во времени управления процессом.
Reading audience:Для научных сотрудников и инженерно-технических работников, занимающихся разработкой оборудования для сушильных установок, а также для студентов старших курсов и аспирантов, специализирующихся в области математического моделирования процессов в реальных средах со сложной структурой.