Ukrainian
![](https://files.nas.gov.ua/logo/CountryFlags/Ukraine.png)
Summary:Монографію присвячено інноваційним інформаційним технологіям в області зберігання і управління даними, мереж, конвергентних і гіперконвергентних інфраструктур, віртуалізації, хмарних комунікаційних платформ, Інтернету речей, інформаційної безпеки, систем підтримки операційних процесів і моніторингу. Розроблено інструментальні засоби забезпечення інформаційної безпеки Security Operation System і Центр оперативного реагування для організації ефективного захисту інформаційно-технологічної інфраструктури підприємств і організацій від кібератак і кіберзагроз, за рахунок отримання інформації про події та інциденти безпеки з різних джерел і їх кореляційного аналізу. Також запропонований інструментарій автоматизації роботи з інцидентами, що дозволяє прискорити проведення базової діагностики і пошуку кореневої аварії в системі моніторингу.Значну увагу приділено практичним аспектам інтеграції та впровадження інноваційних інформаційних технологій для різних галузей економіки: металургії, паливно-енергетичного комплексу, фінансового сектора і галузі зв’язку.
Reading audience:Матеріали монографії будуть корисні для аспірантів, викладачів вищих навчальних закладів, наукових співробітників і фахівців, діяльність яких пов’язана з інформаційними технологіями.
Russian
![](https://files.nas.gov.ua/logo/CountryFlags/Russia.png)
Summary:Монография посвящена инновационным информационным технологиям в области хранения и управления данными, сетей, конвергентных и гиперконвергентных инфраструктур, виртуализации, облачных коммуникационных платформ, Интернета вещей, информационной безопасности, систем поддержки операционных процессов и мониторинга. Разработаны инструментальные средства обеспечения информационной безопасности Security Operation System и Центр оперативного реагирования для организации эффективной защиты информационно-технологической инфраструктуры предприятий и организаций от кибератак и киберугроз, за счет получения информации о событиях и инцидентах безопасности из различных источников и их корреляционного анализа. Также предложен инструментарий автоматизации работы с инцидентами, позволяющий ускорить проведение базовой диагностики и поиска корневой аварии в системе мониторинга.Значительное внимание уделено практическим аспектам интеграции и внедрения инновационных информационных технологий для различных отраслей экономики: металлургии, топливно-энергетического комплекса, финансового сектора и отрасли связи.
Reading audience:Материалы монографии будут полезны для аспирантов, преподавателей высших учебных заведений, научных сотрудников и специалистов, деятельность которых связана с информационными технологиями.