Старший науковий співробітник відділу історії України 20-30 рр. ХХ ст. Інституту історії України НАН України кандидат історичних наук Геннадій Єфіменко розповів про історію свята, радянський вплив і про те, чому деякий час його відзначали 18 квітня.
Учений зазначив: «Міжнародний день праці відзначають у 143 країнах світу в пам’ять про робітничі протести. Вперше такі демонстрації виникли наприкінці XIX століття як прояв солідарності з робочими в США, які вийшли на мітинг, вимагаючи восьмигодинного робочого дня. Згодом цю ідею підхопили й у багатьох інших країнах. (...) Взагалі коріння Першого травня є не радянським, а американським, потім поширилось далі. У багатьох країнах це є свято праці. Але в радянському святі дуже мало було чогось пов’язаного з реальною допомогою робітникам, як це малось на увазі в усьому “некомуністичному” світі. Тобто в Радянському Союзі це було політизоване свято під гаслами влади, яке по суті суперечило ідеям або не співвідносилося з тими реальними ідеями, які є в країнах демократичного світу».
Ознайомитися з повним текстом інтерв’ю Міркування історика на тему, позначену в заголовку програми, можна прочитати у статті:
Скинути пута буденщини, дати спокій натруженим рукам. Як Перше травня вихідним стало [Електронний ресурс] // Ділова столиця. ‒ 2017. ‒ 01 травня.
Текст статті За інформацією медійної платформи «Вільне радіо»