У період з 14 по 16 червня 2023 року в Парижі відбулось 45-е засідання Генеральної Асамблеї онкологічних інститутів країн Європи (OECI), присвячене 120-й річниці присудження 1-ї Нобелівської премії в галузі фізики за відкриття явища радіоактивності Марії Скадовській-Кюрі.
Зліва направо: Simon Oberst (Director of Quality and Accreditation, OECI), академік НАН України Василь Чехун, Ольга Россильна, Giovanni Apolone (Vice-President and Executive Secretary, OECI) |
У роботі Генеральної Асамблеї ОЕСІ взяло участь понад 130 провідних профільних установ. Україна в цьому наймасштабнішому європейському онкологічному форумі була представлена Інститутом експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України.
У рамках пленарних засідань та наукової конференції обговорювались європейська стратегія протиракових ініціатив та визначалась модель майбутньої європейської протиракової інфраструктури для успішного подолання проблем та викликів сучасної онкології.
Знаменною подією 45-ї Генеральної Асамблеї ОЕСІ стало пленарне засідання (головуючі – президент ОЕСІ Тьєрі Філіп і академік НАН України Василь Чехун), присвячене питанням підготовки онкологічної служби України на шляху руху до Європейського Союзу.
Учасників Генеральної Асамблеї від імені Віцепрем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольги Стефанішиної привітав 1-й заступник Міністра охорони здоров’я України Сергій Дубров. З вітанням до учасників заходу та словами всеосяжної підтримки України на шляху до Європейського Союзу також звернувся Міністр охорони здоров’я Франції Франсуа Браун.
Академік НАН України Василь Чехун, Claudio Lombardo (OECI General Manager), Ольга Россильна, Thierry Philip (President of OECI) |
У доповіді академіка НАН України Василя Чехуна та Ольги Россильної була відображена сучасна структура онкологічної служби України та законодавчі основи її трансформації на тлі реформ медичної галузі України.
Доповідь академіка НАН України Василя Чехуна |
У доповіді Президента ОЕСІ була висловлена активна позиція ОЕСІ щодо імплементації європейських норм і стандартів для підвищення доступності та покращення якості надання онкологічної допомоги пацієнтам. Особливу увагу Тьєрі Філіп звернув на необхідність трансформації та оптимізації мережі онкологічної інфраструктури в Україні.
Під час активної дискусії та обговорення пропозицій від учасників пленарного засідання прозвучали конкретні пропозиції та ініціативи.
Усі заходи в рамках Генеральної Асамблеї проходили під прапором України. На особливу увагу та подяку заслуговує рішення Генеральної Асамблеї щодо виділення гранту для підтримки військових, які зазнали поранень в умовах російської військової агресії проти України.
За інформацією Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України