22 липня 2023 року на базі мультимедійної онлайн-платформи «Локальна історія» стартував подкаст «Ген війни», що розповідає про найдавніші військові конфлікти на українських землях. Автор і ведучий подкасту – кандидат історичних наук Павло Нечитайло.
У першому випуску подкасту «Перші конфлікти в історії людства: неандертальці проти гомо сапіенс» виступив завідувач відділу археології кам'яної доби Інституту археології НАН України доктор історичних наук Леонід Залізняк.
Учений розповів, коли відбулися перші військові конфлікти на українських землях, якими вони були, хто і як воював, чому і чим, як це впливає на нас сьогоднішніх, чи були наші предки воїнами і наскільки вправними, кого з давнього населення України можна справді вважати нашими предками та чи зійшлись у двобої людина сучасного типу і неандерталець.
Перший випуск можна переглянути за
посиланням У другому випуску подкасту «Ген війни» «Як воювали люди неоліту: землероби проти мисливців на українських землях» йдеться про війни епохи неоліту.
Науковий співробітник відділу археології кам'яної доби Інституту археології НАН України кандидат історичних наук Дмитро Гаскевич розповів, чому неоліт як епоха важливий для нас, хто такі буго-дністровці, чи були збройні конфлікти між мисливцями й землеробами і як землеробські та скотарські культури перемогли мисливців.
Другий випуск можна переглянути за
посиланням У третьому випуску подкасту «Ген війни» «Трипільці мирні чи войовничі: про що свідчать знахідки» йдеться про збройні конфлікти в часи трипільської культури. Старший науковий співробітник відділу енеоліту бронзової доби Інституту археології НАН України кандидат історичних наук Олександр Дяченко пояснив, чому всі люблять трипільців, звідки взявся образ трипільців як хіпі неоліту та якими були фортифікаційні споруди трипільців.
Третій випуск можна переглянути за
посиланням За інформацією Інституту археології НАН України