Історик, офіцер Збройних Сил України, науковий співробітник сектору генеалогічних та геральдичних досліджень відділу спеціальних галузей історичної науки та електронних інформаційних ресурсів Інституту історії України НАН України кандидат історичних наук Олександр Алфьоров у своєму інтерв’ю для медійної платформи «Українська правда» розповів про Першу Світову війну, про те звідки в Україні взялася корупція, про Центральну Раду, про М. Грушевського та В. Винниченка, про конфлікт С. Скоропадського та П. Петлюри, про харизму Є. Коновальця й роль ОУН, про конфлікт С. Бандери та А.Мельника, роль Р. Шухевича та його вклад в УПА.
Учений пояснив чи йде зараз Третя світова війна, коли був розквіт української корупції, чи воюємо ми на історичному фронті та хто допомагав росіянам фальсифікувати історію.
Щодо війни за історію Олександр Алфьоров зауважив: «Відбувається війна за історію і ця війна була програна дуже давно. Зараз почали діяти, так би мовити, партизанські загони істориків і їхній вплив достатньо потужний».
Про сильні і слабкі сторони росіян у веденні війни історик зазначив: «Історично вони майстри швидких війн – три дні три це ідеальний формат, або ж тиждень, місяць, півроку. Росіяни дійсно мають якусь таку здатність здійснювати швидкі походи. Але там, де росія загрузає у війні на понад два роки, – там гайки. І це слабка сторона російської армії – якщо вони грають у довгу війну, то їм необхідна допомога. Російська армія завжди базувалась на генералах-самодурах, на гарматному м'ясі і на завалах техніки, нехай старої, але техніки – її багато. Але за перший ривок це все знищується. (...) Гарний приклад – Кримська війна, де вони здалися, бо не могли протягнути й трьох років (1853-1856 рр.), підписали капітуляцію, вивели Чорноморський флот. Вони не здатні воювати довго».
Ознайомитися з
відеозаписом інтерв’ю Джерело: медійна платформа «Українська правда»