Що відомо про Скіфську державу? Як виглядали скіфи, чим відрізнялась їхня культура поховань та хто розкрадав їхні кургани? В якій області знайшли Золоту скіфську Пектораль? Про все це та багато іншого розповів в своєму інтерв’ю в ефірі ток-шоу «Параграф» старший науковий співробітник відділу «Польовий комітет» Інституту археології НАН України кандидат історичних наук Юрій Болтрик.
Щодо російської стратегії викрадати українську культурну спадщину вчений зазначив: «Русь же намагались як ковдру вкрасти. Але все одно ж воно все тут і тому тут, власне, і строката культура, і багатошарова культура, і археологія складна, і етнографія складна. Українська етнографія для теренів Східної Європи є найбільш багатоманітною.В росії немає з чим порівнювати».
Про скіфів як українських пращурів Юрій Болтрик зауважив наступне: «Багато хто хотів би, щоб скіфи напряму були нашими пращурами. Ну може у когось є 1/64 цих генів, у когось може 1/128. Може в когось і більше, але ж не забувайте, що тут був неймовірно багатоманітний світ. Єдині, хто має більшу спорідненість зі скіфами – на рівні троюрідних кузенів – це осетини. Там такий зв'язок: скіфи, сармати, алани, осетини. Але все одно, кожне коліно мало свої відмінності і вони не є прямими нащадками».
Ознайомитися з повним
відеозаписом інтерв’ю Джерело: мультимедійний канал «Ми – Україна»