12 грудня 2023 року на черговому засіданні Постійної комісії Одеської обласної ради з питань екології, природокористування, земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, запобігання надзвичайним ситуаціям і ліквідації їх наслідків та оборонної роботи обговорили доповідну записку «Пропозиції щодо збереження та відновлення Куяльницького лиману», підготовлену в Інституті ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України (Одеса). Науковці цієї академічної установи – заступник директора з наукової роботи Інституту доктор економічних наук Олександр Лайко і старший науковий співробітник відділу економічного регулювання природокористування кандидат економічних наук Павло Буланович – представили наукові рішення для сталого розвитку природно-господарських екосистеми громад басейнів Куяльницького та Хаджибейського лиманів. У цих пропозиціях, зокрема, обґрунтовано економічно раціональні та соціально-економічно ефективні варіанти забезпечення поповнення Куяльницького лиману прісною водою задля відновлення і збереження бальнеологічних властивостей ресурсів лиману. Крім того, сформульовано заходи із залучення інвестицій та створення умов для комплексного рекреаційно-господарського розвитку територій басейну Куяльницького лиману на засадах консолідації та співпраці прилеглих територіальних громад.
|
Того ж дня у Визирській сільській територіальній громаді відбулася Стратегічна сесія з розробки Завдання на розробку Комплексного плану просторового розвитку території територіальної громади. У серпні цього року науковці Інституту ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України увійшли до складу робочої групи з розробки Завдання як експерти, а на сесії представили стратегічні рішення та напрацьовані напрями розвитку громади, важливими аспектами якого є послідовність, поступовість і комплексність.
2021 року Визирська сільська рада затвердила Стратегію розвитку Визирської сільської територіальної громади до 2030 року, розроблену у співпраці з Інститутом ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України. Всі визначені у Стратегії ключові напрями розвитку будуть враховані у Завданні та згодом слугуватимуть фундаментом проєктних рішень Комплексного плану просторового розвитку громади.
За інформацією Інституту ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України