Науковцям Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України належить технологія «Геополімеркомпозит», що дає змогу розв’язати одну з найважчих проблем будівництва тунелів – надійно хімічно закріпити зони плавунів і тектонічних розломів. Ця розробка усуває дефекти конструкцій, перетворюючи їх на монолітні зони, закріплюючи конструкції (зокрема, масиви ґрунту) та гідроізолюючи їх. Результат використання технології – надійна система гідроізоляційного захисту конструкцій з одночасним їх укріпленням.
|
Фахівці Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України і ТОВ «МОНОЛІТ – ПОЛІМЕР», що функціонує на базі цієї академічної наукової установи, постійно й активно співпрацюють зі Службою тунельних споруд і колії Комунального підприємства «Київський метрополітен». Ця співпраця бере початок іще 1988 року і триває досі. Згідно з домовленістю із керівництвом Київського метрополітену розроблена та діє програма «Тунелі без течій», за якою Інститут і ТОВ «МОНОЛІТ – ПОЛІМЕР» впровадять нові технології та комплект полімер-мінеральних композитів для ефективної ліквідації протікань і замокань тунелів та інших підземних споруд метрополітену. Мета цієї програми – цілковита ліквідація небезпечних процесів у конструкціях тунелів. За 35 років співпраці у Київському метрополітені виконано десятки штатних і аварійних робіт, зокрема ліквідовано значні прориви води (до 100 м3/год) із винесенням ґрунтів. Розроблену в Інституті технологія «Геополімеркомпозит» використано також на кількох дільницях тунелів Харківського метрополітену.
|
2023 року ТОВ «МОНОЛІТ – ПОЛІМЕР» виграло тендер на постачання 2000 л поліуретанової ін’єкційної композиції МОНОЛІТ.3.ПУ.ІН’ЄКТОР-02 Комунальному підприємству «Київський метрополітен». Цю поліуретанову композицію використовують під час ремонтів у колійному господарстві (для відновлення елементів колії) та у гідроізоляційних роботах на оболонках тунелів. Наразі фахівці ТОВ «МОНОЛІТ – ПОЛІМЕР» беруть участь у ліквідації окремих протікань води в зоні станції «Деміївська» Київського метрополітену.
За інформацією Інституту хімії високомолекулярних сполук НАН України