Президія та Відділення фізики і астрономії НАН України з глибоким сумом сповіщають, що 3 лютого ц.р. на 76 році пішов із життя відомий український фізик-експериментатор і організатор науки, завідувач лабораторії фізики магнітних плівок Інституту металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, Заслужений діяч науки і техніки України, кавалер Ордена князя Ярослава Мудрого V ступеня доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Богдан Костянтинович ОСТАФІЙЧУК.
Богдан Костянтинович Остафійчук народився 8 лютого 1948 року в с. Хімчин Косівського району Івано-Франківської області. У 1971 р. закінчив Івано-Франківський державний педінститут. У 1972–1975 рр. навчався в аспірантурі Інституту металофізики АН України; по закінченню навчання успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук. З 1976 р. працював в Івано-Франківському державному педінституті (тепер — Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника), де пройшов шлях від інженера до ректора. Від 1972 р. його наукова діяльність нерозривно пов’язана з Інститутом металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України, де дотепер він очолював спільну навчально-наукову лабораторію фізики магнітних плівок.
Наукові інтереси Богдана Костянтиновича були зосереджені у галузі фізики магнітних матеріалів і фізичного матеріалознавства наномасштабних і дисперсних систем. Він з’ясував механізми радіаційного дефектоутворення у ферит-ґранатових структурах за іонної імплантації, запропонував підходи щодо встановлення деформаційних профілів на основі динамічної та кінематичної теорії розсіяння рентґенових променів, обґрунтував ряд ефектів резонансного збудження спінових хвиль НВЧ-діапазону в приповерхневих шарах ферит-ґранатових плівок, імплантованих іонами. Богдан Костянтинович розробив наукові основи методик синтезу на основі сполук перехідних металів і вуглецю низки нанодисперсних і нанопористих матеріалів для прототипів електрохімічних джерел струму та суперконденсаторів, які за своїми параметрами відповідають сучасним світовим аналогам.
Свою плідну наукову роботу Богдан Костянтинович вміло поєднував з педагогічною, в якій досяг великих успіхів. Від 1994 року одночасно завідував кафедрою матеріалознавства і новітніх технологій Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника й успішно керував підготовкою докторських і кандидатських дисертацій. За його наукового керівництва захищено 43 кандидатських і 10 докторських дисертацій, десятки дипломних робіт спеціалістів і маґістрів.
Наукові досягнення Богдана Костянтиновича було високо оцінено як науковою спільнотою, так і суспільством. Б.К. Остафійчук – був дійсним членом Наукового товариства імені Шевченка, заступником головного редактора журналу «Physics and Chemistry of Solid State», лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки (2002 р.), Заслуженим діячем науки і техніки України (2005 р.), кавалером Ордена князя Ярослава Мудрого V ступеня (2009 р.).
Наукова громадськість, колеґи, учні, друзі глибоко сумують з приводу смерті Богдана Костянтиновича та висловлюють співчуття його рідним і близьким.
Президія Національної академії наук України
Відділення фізики і астрономії НАН України
Інститут металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН України