Вчені всього світу об’єднали свої зусилля, щоб обговорити виклики воєнного часу, які постали перед організаціями, експлуатуючими ядерні установки в Україні, та розробити рекомендації, щоб унеможливити такі прецеденти в майбутньому. Інститут проблем безпеки АЕС НАН України долучився до проєкту «Resilience to RADiological Events in Wartime» («Стійкість до радіологічних подій у воєнний час») у межах найбільшої програми Європейського союзу з фінансування науки та інновацій Horizon Europe. Проєкт «Resilience to RADiological Events in Wartime» (RRADEW) має на меті покращити системи готовності, реагування та відновлення у відповідь на надзвичайні радіаційні ситуації в контексті війни росії проти України.
Для досягнення цієї мети RRADEW об’єднує 14 інституцій, у тому числі дві з України, однією з яких став зокрема Інститут проблем безпеки АЕС НАН України, а результатами спільних зусиль стане стимулювання співпраці між зацікавленими сторонами, розробка методологічних і технологічних підходів для посилення стійкості до радіаційних надзвичайних ситуацій у воєнний час, підвищення обізнаності про виклики та можливості системи готовності, реагування й відновлення.
Другого лютого 2024 року в Парижі відбулася перша координаційна зустріч, на якій керівниця проєкту від Інституту проблем безпеки АЕС НАН України старший науковий співробітник Інституту кандидат біологічних наук Олена Паренюк представила доповідь про можливі наслідки війни в Україні. На зустрічі були представлені: організація CEPN (Франція), яка займається розробками у сфері оптимізації радіологічного захисту, в асоціацію з якою входить Інститут ядерної та радіаційної безпеки Франції (IRSN); також були представлені Технологічний інститут Карлсруе (KIT), Норвезький інститут природничих наук (NMBU) та Південночеський університет (USB).
Докладніша інформація на
сайті Інституту проблем безпеки АЕС НАН України За інформацією Інституту проблем безпеки АЕС НАН України