29 лютого 2024 року директор Інституту економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України член-кореспондент НАН України Володимир Устименко та керівник Центру перспективних досліджень і співробітництва з прав людини в сфері економіки при цьому Інститутові кандидат юридичних наук Алевтина Санченко вперше долучилися до засідання Керівного комітету ЮНЕСКО з питань свободи та безпеки науковців як представники Національної академії наук України. У заході також узяли участь відповідальні співробітники Секретаріату ЮНЕСКО – програмний спеціаліст сектору з питань інклюзії, прав та міжкультурного діалогу Константінос Тарарас, проєктий спеціаліст Карл Ваннетельбош і представники понад двадцяти держав – членів ЮНЕСКО.
|
Слід зауважити, що напередодні згадані науковці НАН України розробили пропозиції до проєктів Пояснювальної доповіді, рішення Виконавчої ради ЮНЕСКО та Заклику до дій у цій сфері з наголосом на проблематику гарантування свободи та безпеки науковців, які працюють в умовах війни, зокрема вчених – внутрішньо переміщених осіб.
Учасники засідання Керівного комітету розглянули питання організації спільної діяльності держав – членів ЮНЕСКО задля імплементації Рекомендації ЮНЕСКО 2017 року щодо науки та науковців-дослідників. Зокрема, обговорювалося проведення круглого столу з цих питань під час 219-ї сесії Виконавчої ради ЮНЕСКО 19 березня 2024 року, коли буде ухвалено рішення про розроблення й запровадження Програми та плану дій з просування наукової свободи і безпеки науковців.
За інформацією Інституту економіко-правових досліджень імені В.К. Мамутова НАН України