Як ядерна фізика допомагає людям? У яких сферах людина використовує ядерну енергію та іонізуюче випромінювання? Де в космічній галузі потрібен ядерний матеріал? Про все це та багато іншого розповіли у своєму інтерв’ю для освітнього порталу «Нова Українська школа» старший науковий співробітник Інституту ядерних досліджень НАН України кандидат фізико-математичних наук Євген Малий та старший науковий співробітник того ж Інституту кандидат фізико-математичних наук Юрій Степаненко.
Євген Малий зауважує, що у людей досі виникають думки, що атом та ядерна енергетика – це щось шкідливе й загрозливе, однак не варто забувати, що завдяки атому ми можемо отримувати електроенергію, використовувати рентгенівське випромінювання, променеву терапію тощо.
Юрій Степаненко пояснює: «В основі ядерної (атомної) енергетики лежить її перетворення в теплову енергію, яку потім використовують для виробництва електричної. Ядерна (атомна) енергія утворюється через ланцюгову ядерну реакцію розщеплення ядер плутонію та урану.
Учені також розповіли про те, що енергія є екологічнішою, ніж, скажімо, викопне паливо, а ядерна фізика не обмежується лише атомними станціями і її використовують у багатьох сферах.
Ознайомитися з повним
текстом інтерв’ю Джерело: освітній портал «Нова Українська школа»