Як знищували українську ідентичність у часи «великого терору»? Чи всі імена жертв нам відомі? Що необхідно усвідомлювати про той час, щоб краще розуміти сучасну українську історію? Про все це та багато іншого розповів у програмі «Час інтерв’ю» на «Українському радіо» старший науковий співробітник Інституту історії України НАН України кандидат історичних наук Олег Бажан.
Олег Бажан зауважив, що спираючись на архівні документи (в тому числі нещодавно розсекречені) можна на даний момент стверджувати, що в період «великого терору» (1937 – 1938 роки) в Україні було заарештовано близько 190 тисяч осіб, з них 122 тисячі було розстріляно, а інших відправлено в табори. Загалом за 1920 – 1950 роки на теренах України репресовано близько мільйона осіб.
Учений акцентував, що ці цифри не є остаточними, бо наразі ведуться як дослідження в архівах, так і польові розвідки.
Історик розповів про різні форми репресій, які застосовувала радянська влада, звідки з’явились терміни «великий терор» та «ворог народу», на які верстви населення був переважно спрямований цей терор та що саме призвело до сплеску такого масового терору.
Прослухати подкаст на
сайті «Українського радіо» Джерело: «Українське радіо»