У межах заходів до 38-х роковин Чорнобильської катастрофи керівництво Центру інформаційно-аналітичного та технічного забезпечення моніторингу об’єктів атомної енергетики НАН України запросило визнаного у світі експерта з поводження із радіоактивними відходами та фахівця з радіаційної безпеки, керівного директора групи незалежних експертів “PLEJADES GmbH – Independent Experts” (Німеччина) доктора Норберта Молітора виступити з науково-популярною лекцією для всіх бажаючих про шляхи розв’язання проблем радіаційного забруднення довкілля, спричиненого цією техногенною катастрофою. Крім працівників Центру інформаційно-аналітичного та технічного забезпечення моніторингу об’єктів атомної енергетики НАН України, до заходу долучилися також науковці з Інституту електродинаміки НАН України та студенти Національного авіаційного університету (Київ) й Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
|
Спікер розповів, до яких наслідків призвела аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції та які коротко- й довготермінові заходи заплановано, щоб мінімізувати ризики катастрофи для довкілля та здоров’я людей.
Лектор поділився таймлайном і бюджетом усіх проєктів, уже реалізованих у Чорнобильській зоні відчуження (ЧЗВ) та ще тільки запланованих.
Окремо доктор Норберт Молітор зупинився на тому, яких пошкоджень унікальні лабораторії в зоні відчуження навколо станції зазнали через повномасштабне російське вторгнення, і наголосив, що нині слід розвивати системи дистанційного радіаційного моніторингу на базі безпілотних літальних апаратів, аби, з одного боку, убезпечити операторів та інших фахівців, які працюють у ЧЗВ, а з іншого – отримати актуальну інформацію про ситуацію на цій території і розробити нові карти розподілу дозового навантаження у ЧЗВ.
За інформацією Центру інформаційно-аналітичного та технічного забезпечення моніторингу об’єктів атомної енергетики НАН України