Як змінились настрої українців з початку повномасштабного вторгнення? Який рівень довіри та поваги до Збройних сил України? Як зараз суспільство ставиться до вступу в НАТО? Про все це та багато іншого розповів у своєму інтерв’ю «Суспільному» директор Інституту соціології НАН України член-кореспондент НАН України Євген Головаха.
На підставі досліджень Інституту соціології НАН України та загалом вітчизняних соціологів учений схарактеризував перші пів року від початку повномасштабного вторгнення як час героїчного піднесення і небувалої для українців консолідації. Євген Головаха зауважив: «Модальною позицією (тобто найбільш масовою) була така: війна закінчиться через 2-3 місяці перемогою. Це був дійсно дивовижний час — з одного боку, втрати й жахи, а з іншого — емоційне піднесення. Домінантою була гордість. Зараз гордість досі на першому місці. Але вже не серед 75% населення, а трохи більше ніж серед 50-60%. А тих, хто відчуває сум, тоді було, скажімо, менше третини, а зараз це трохи більше третини. На 10% підвищився і страх, інші негативні емоції».
Соціолог також відзначив, що на питання «Скільки ви готові терпіти заради перемоги?» і тоді, і зараз, основна відповідь серед українських респондентів «скільки буде потрібно». Учений наголосив: «У кожного суспільства є певний потенціал спротиву. Україна з цього погляду має доволі високий потенціал. Українці розуміють, що йдеться про долю України, її свободи та державності».
Відеозапис інтерв’ю на YouTube-каналі «Суспільне»За інформацією Інституту соціології НАН України