В роботі над проєктом з промислового розвитку в межах Організації Об'єднаних Націй з промислового розвитку (United Nations Industrial Development Organization, далі – UNIDO) взяли участь директор Науково-дослідного центру індустріальних проблем розвитку НАН України (далі – НДЦ ІПР НАН України) доктор економічних наук Вікторія Хаустова та старший науковий співробітник НДЦ ІПР НАН України кандидат економічних наук Тетяна Салашенко в якості національних експертів UNIDO з промислового розвитку. Також експертом по розвитку деревообробної промисловості виступила заступник директора з наукової роботи НДЦ ІПР НАН України доктор економічних наук Ірина Губарєва.
За результатами
роботи команди UNIDO
в Україні оприлюднено Підсумкове резюме щодо діагностики промисловості країни –
«Ukraine Industrial Country Diagnostics 2023 Executive Summary». Під час роботи над проєктом Вікторія Хаустова та Тетяна Салашенко провели понад 45 консультацій з представниками органів державної влади, професійних об’єднань, підприємств різних регіонів країни. Також було проведено цілий ряд консультацій з представниками підприємств різних розмірів (великих, середніх та малих), різних сфер діяльності (машинобудування, енергетики, виробництва будівельних матеріалів, виробництва неметалевих мінеральних продуктів, деревообробних, фармацевтичних, виробництва хімічних продуктів та інш.) з різних регіонів України. Проведені консультації дозволили отримати фахові експертні оцінки щодо ключових питань та проблем розвитку промисловості, промислової політики та структурних перетворень в Україні в довоєнний та воєнний періоди, а також експертне бачення повоєнного відновлення країни.
У Розділі 1 «Ukraine Industrial Country Diagnostics 2023 Executive Summary»представлено результати аналізу на макрорівні та розглянуто економічні, соціальні та екологічні аспекти розвитку промисловості з метою виявлення ключових сфер, що потребують політичного втручання. У Розділі 2 представлено аналіз секторів промисловості України на мезорівні з метою оцінки їхнього потенціалу та виокремлення секторів, які потребують підвищеної уваги через вплив збройного конфлікту. У Розділі 3 обговорюються результати мікрорівневого аналізу українських компаній, з акцентом на визначенні критичних вузьких місць у їхній діяльності. Розділ 4 містить аналіз продуктів для визначення ключових стратегій диверсифікації економіки України.
В межах роботи над проєктом Вікторією Хаустовою разом з колегами з ЮНІДО також підготовлено та оприлюднено
аналітичні матеріали щодо Аналізу промислового виробництва та експорту товарів з України та її регіонів у 2013-2022 рр. Наразі триває наступний етап проєкту, що передбачає діагностику ланцюгів створення вартості по ряду стратегічно важливих для економіки України товарів.
За інформацією Науково-дослідного центру індустріальних проблем розвитку НАН України