Завідувачка відділу дослідження якості життя Інституту демографії та проблем якості життя НАН України доктор економічних наук Людмила Черенько в інтерв'ю медійній платформі «Укрінформ» розповіла про ризики депопуляції, чи бояться українці народжувати та як війна змінила структуру гендерної нерівності.
Учена пояснила як в більшості регіонів населення адаптувалося до війни та чому для покращення демографічної ситуації в Україні потрібно враховувати досвід скандинавських країн. Людмила Черенько також наголосила на необхідності реформування системи соціальної підтримки та важливості сприяння малому та середньому бізнесу для повоєнної відбудови.
Щодо рівня соціальної єдності в Україні вчена зауважила: «В українському суспільстві зараз немає серйозних ані тем, ані важелів, які б могли роз’єднати. (...) Рівень задоволеності життям не падав з початком повномасштабної війни, скоріше зростав, навіть. Так, психологічний стан складний, і у дуже багатьох людей посилилися проблеми зі здоров'ям. Але справа в іншому. Мені здається, що коли люди довго живуть в мирному середовищі, переймаються звичайними проблемами, вони перестають цінувати радощі життя. А потім, коли стається щось таке неординарне чи в особистому житті, чи в житті країни, вони по-іншому осмислюють своє попереднє життя, по-іншому бачать майбутнє. Вони більше цінують все, що мають».
Ознайомитися з повним
текстом інтерв’ю Джерело: медійна платформа «Укрінформ»