Після нетривалої літньої перерви Харківський хімічний семінар (Kharkiv Chemical Seminar), започаткований Інститутом хімії функціональних матеріалів Науково-технологічного комплексу «Інститут монокристалів» НАН України, продовжує свою роботу і запрошує на онлайн-лекції відомих науковців світу.
27 серпня о 16-00 приєднуйтесь до чергової цікавої лекції, яка відбудеться онлайн на платформі Zoom.
Лектор: доктор Гідо Райс (Dr. Guido J. Reiss), старший дослідник хімічного факультету Дюссельдорфського університету, колишній член Сенату університету та його віце-президент. Основні інтереси науковця зосереджені на синтезі та характеризації нових полійодидів. У галузі кристалографії він займається проблемами псевдосиметрії для з'ясування істинної структури сполук. Опублікував понад 190 статей.
Тема доповіді: «Інженерія кристалів полійодидів та йодовмісних речовин» («Crystal Engineering of Polyiodides and Iodine-Inclusion compounds»).
Термін «полійодид» (раніше - «періодид») визначає частину структур солей, які побудовані з іонів I- та I3-, а також молекул I2. Ці іони та молекула I2 мають тенденцію до утворення протяжних структур за допомогою галогенних зв'язків. Полійодиди цікаві не лише своєю структурою, але й застосуванням. Коротколанцюгові полійоди відіграють ключову роль у процесах перенесення заряду в класичних сенсибілізованих барвниками сонячних елементах. Деякі види полійодидів можуть бути використані для розробки оптимізованих літій-йодних окисно-відновних акумуляторів тощо.
Показано, що напівгнучкі катіони діаміну та гетероциклічні катіони, такі як похідні піридинію та деякі ксантини (кофеїн і теофілін) є чудовими катіонними шаблонами для синтезу полійодидвмісних солей. Органічні катіони у відповідних полійодидних солях зазвичай утворюють каркасні структури з протианіонами полійодиду, розташованими в проміжках або каналах. Геометричні розміри органічних катіонів полійодидних солей мають значний вплив на топологію отриманих полійодидів. Ця стратегія синтезу, що дозволяє отримувати полійодиди з передбачуваною топологією, називається просторовим структуруванням (dimensional caging).
ZOOM LINK:
- Meeting ID: 459 004 2894
- Passcode: Ch24022022
Координатор заходу: член-кореспондент НАН України, професор Валентин Чебанов (chebanov@gmail.com; info@isc.kh.ua).
Мова семінару — англійська. Участь вільна, є можливість спілкування зі спікерами.
Коротко про захід. У квітні 2024 року виповнилося два роки відтоді, коли вчені Науково-дослідного відділення хімії функціональних матеріалів НТК «Інститут монокристалів» НАН України започаткували й удоступнили для широкого кола Харківський хімічний семінар (Kharkiv Chemical Seminar), на якому з доповідями та лекціями виступають провідні науковці-хіміки світу. За два роки Харківський хімічний семінар став помітною подією серед науковців. Відбулося понад 45 лекцій, до яких приєднались близько 10000 учасників (безпосередньо на засіданнях та через YouTube канал). Курс лекцій прочитали Нобелівські лауреати Жан-Марі Лен, Жан-П'єр Соваж, Річард Робертс, Курт Вютріх, Дан Шехтман, а також провідні вчені з Франції, Швейцарії, Австрії, Німеччини, США, Нідерландів, Канади і інших країн, зокрема Ерік Карейра, Філ Баран, Омар Ягхі, Юрій Гогоці, Олівер Каппе та багато інших.
Відео усіх лекцій Харківського хімічного семінару (Kharkiv Chemical Seminar), а також детальну інформацію про засідання можна знайти
за посиланням. За інформацією НТК "Інститут монокристалів" НАН України