25–28 серпня 2024 року в Стокгольмі (Швеція) у змішаному форматі (офлайн і онлайн) тривав щорічний міжнародний форум «Світовий тиждень води», до якого долучилося близько 15 тисяч учасників.
Зліва направо:провідний науковий співробітник відділу геоботаніки та екології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України (Київ) доктор біологічних наук Анна Куземко, завідувач кафедри екології Національного університету «Києво-Могилянська академія» кандидат біологічних наук, доцент Віктор Карамушка і начальниця відділу екологічного супроводу реалізації проєктів ПрАТ «Укргідроенерго» кандидат географічних наук Оксана Гуляєва |
Цьогоріч основна тематика заходу стосувалася водної співпраці заради миру і безпеки. Тема «Долаючи кордони: вода для мирного і сталого майбутнього» закликала світове співтовариство визнати регіональну та глобальну взаємозалежність громад і націй та докласти спільних зусиль для досягнення мирного і сталого майбутнього.
Одна з панелей форуму мала назву «Зруйноване Каховське водосховище в Україні – виклики для руху вперед» (модератор – старший викладач факультету міського й сільського розвитку Шведського університету аграрних наук доктор філософії з економіки Браян Кунс). У її роботі взяли участь науковиці Національної академії наук України – директорка Інституту морської біології НАН України (Одеса) член-кореспондент НАН України Галина Мінічева та провідний науковий співробітник відділу геоботаніки та екології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України (Київ) доктор біологічних наук Анна Куземко. До панелі долучилися також завідувач кафедри екології Національного університету «Києво-Могилянська академія» кандидат біологічних наук, доцент Віктор Карамушка і начальниця відділу екологічного супроводу реалізації проєктів ПрАТ «Укргідроенерго» кандидат географічних наук Оксана Гуляєва. Учасники представили результати досліджень щодо стану та ступеню пошкодження прісноводних, морських і наземних екосистем, пов’язаних із руйнуванням греблі Каховського водосховища. А також обговорили проблеми відновлення після цієї катастрофи, з огляду на міжнародний досвід реабілітації екосистем, постраждалих від гребель, і можливі напрями співпраці міжнародного співтовариства з Україною після війни – задля відновлення пошкоджених екосистем.
Галина Мінічева, Віктор Карамушка й Оксана Гуляєва під час роботи панелі «Зруйноване Каховське водосховище в Україні – виклики для руху вперед» |
Виступає член-кореспондент НАН України Галина Мінічева |
Виступає доктор біологічних наук Анна Куземко |
За інформацією Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України