23-25 вересня 2024 р. у м. Харків відбулася XXI Міжнародна конференція з фізики радіаційних явищ та радіаційного матеріалознавства, яка традиційно проводиться Національним науковим центром «Харківський фізико-технічний інститут» НАН України ще з 1977 року.
Учасників конференції привітав Президент НАН України академік Анатолій Загородній. Він зазначив, що ядерна енергетика зараз - це гарант енергетичної незалежності, найбільш розвинений і високотехнологічний сектор економіки, найважливіший фактор сталого розвитку країни. НАН України завжди вирізнялася високим рівнем своїх матеріалознавців і володіє величезним потенціалом, що має бути реалізований, як у вирішенні матеріалознавчих питань сучасної та майбутньої ядерної енергетики в Україні, так і у вирішенні завдань, які стоять перед світовим ядерним суспільством.
Протягом роботи конференції в 39 пленарних доповідях розглянуті такі теми як фізика радіаційних явищ у металах та сплавах; конструкційні та паливні матеріали реакторів на теплових нейтронах; конструкційні матеріали для реакторів нових поколінь, реакторів на швидких нейтронах, термоядерних установок та ММР; фізика радіаційних та іонно-плазмових технологій; методологія опромінення та техніка експерименту.
Цього року у конференції взяли участь вчені із п'яти країн (Україна, Німеччина, Іспанія, Польща, Азербайджан), п'ятнадцяти міст (Київ, Харків, Суми, Дніпро, Львів, Запоріжжя, Ужгород, Луцьк, Баку, Мадрид, Кошалін, Гархінг-бай-Мюнхен, Гданськ, Отвоцьк, Магдебург) та 32 організацій, у тому числі установ Національної академії наук України, АТ НАЕК «Енергоатом» а також Інституту фізики плазми імені Макса Планка, Центру енергетичних, екологічних і технологічних досліджень, Інституту радіаційних проблем НАН Азербайджану, Національної академії авіації Азербайджану, Кошалінського технологічного університету, Інституту рідинної техніки Польської академії наук, Національного центру ядерних досліджень Польщі тощо.
ТЕЗИ ДОПОВІДЕЙ За інформацією Національного наукового центру «Харківського фізико-технічного інститут» НАН України