Гостем чергового випуску програми «Ранкова хвиля» радіостанції «Громадське радіо» став завідувач Відділу шевченкознавства Інституту літератури імені Т. Шевченка НАН України кандидат філологічних наук Олександр Боронь.
В інтерв’ю вчений зазначив, що разом із науковим сприйняттям постаті Тараса Шевченка існує стереотип у масовій свідомості громадян, який майже не змінився за часи незалежності. На думку деяких українців, про Кобзаря можна говорити виключно окресленим колом загальноприйнятих канонічних дефініцій, що унеможливлює об’єктивний аналіз його творчості, ролі у становленні національної культури та боротьбі за державну незалежність України.
О. Боронь наголосив, що на сьогодні Інститут літератури імені
Т. Шевченка НАН України відстоює новаторську позицію у розумінні постаті поета. Вчені-літературознавці Академії відкидають монологічне трактування його творчості і спираються виключно на наявні факти під час проведення своїх наукових досліджень. Результатом понад двадцятирічної роботи науковців стала 6-томна Шевченківська енциклопедія, яка є надійною фактографічною та інтерпретаційною базою для вивчення та популяризації спадщини Кобзаря.
Повний аудіозапис випуску радіопередачі доступний за посиланням: http://hromadskeradio.org/programs/rankova-hvylya/shevchenko-bez-osvyachenyh-definiciy-pobachyla-svit-6-tomna-shevchenkivska-encyklopediya