
Про Х Всеукраїнський фестиваль науки та новітні наукові розробки українських учених розповіли в ефірі ранкової передачі «Ранок по-київський» (від 17 травня 2016 року) телеканалу ТРК «Київ» перший віце-президент НАН України, голова Секції фізико-технічних і математичних наук НАН України академік Антон Григорович Наумовець і учениця Національного центру «Мала академія наук України», учениця 11-го класу Політехнічного ліцею Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» (м. Київ) Дар’я Дячкова.
Як зазначив академік А.Г. Наумовець, Всеукраїнський фестиваль науки, який цього року проводиться вже вдесяте, має численні світові аналоги, які довели свою потрібність і успішність як у справі популяризації наукових досягнень, так і у представленні вченими результатів своєї роботи громадськості – у вигляді своєрідного звітування за витрачені на діяльність наукових установ бюджетні кошти. Академік також зауважив, що науково-популяризаційні заходи розпочалися цього року в Україні ще раніше – зі всеукраїнської акції «Дні науки. Весна – 2016» (14-15 травня 2016 року), ініціаторами й організаторами якої виступили вже третій рік поспіль молоді вчені академічних інститутів. Під час акції відбулися численні лекції, наукові демонстрації, екскурсії, майстер-класи, розраховані й на дітей, і на дорослих. Ініціатором же Всеукраїнського фестивалю науки є Національна академія наук, яка займається його проведенням спільно з Міністерством освіти і науки, національними галузевими академіями наук, Національним центром «Мала академія наук України», провідними вітчизняними вищими навчальними закладами, дипломатичними представництвами іноземних держав. Під час фестивалю будуть широко представлені майже 500 інноваційних науково-технічних розробок 50 установ Академії, призначені для потреб різних галузей – енергетики, медицини, сільського господарства тощо.
Академік А.Г. Наумовець особливо наголосив на важливості поглиблення співпраці між наукою й бізнесом і висловив сподівання на те, що вітчизняні промисловці та підприємці також відвідають фестиваль, аби ознайомитися з новітніми технологіями, які вчені пропонують для впровадження у виробництво.
Учениця Д. Дячкова розповіла про свій винахід – технологію підвищення ефективності роботи сонячної батареї за допомогою водної призми. Ця розробка дає змогу вирішити проблему перегрівання сонячної батареї.