Під час майстер-класу з діагностування й лікування косоокості (м. Йіву, КНР, 17 квітня 2016 р.) |
Інститут проблем реєстрації інформації (ІПРІ) НАН України, Київська міська клінічна офтальмонологічна лікарня (КМКОЛ) «Центр мікрохірургії ока» та Кафедра офтальмології Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика НАМН України постійно проводять роботу з широкого впровадження в медичну практику новітньої мікропризмової технології та обладнання для діагностування й лікування косоокості. Наразі понад 40 дитячих лікарів-офтальмологів із 8-ми провідних вітчизняних медичних закладів, що спеціалізуються на діагностуванні косоокості, активно використовують розроблене та виготовлене фахівцями ІПРІ НАН України мікропризмове діагностичне обладнання, а для лікування призначають спеціальні призмосфероциліндричні окуляри. Такі окуляри вже виготовлено для кількадесяти маленьких пацієнтів зі США, Іспанії, Лівії, Грузії, Молдови, Казахстану, Узбекистану та інших країн. Крім того, вказаний академічний інститут працює в напрямі впровадження мікропризмових технологій діагностування та лікування косоокості в зарубіжних країнах, найперспеквтинішою серед яких є КНР. Зокрема, вчені Академії мають тісні та плідні наукові контакти з дослідниками й медиками китайської провінції Чжецзянь.
Академія наук і технологій Чжецзянського університету технологій в м. Йіву (КНР) спільно з фахівцями ІПРІ НАН України вже налагодила виробництво окулярів для компенсації косоокості, основою яких є комбіновані призмосфероциліндричні лінзи, розроблені вченими цього інституту (докладніше про це: http://www.nas.gov.ua/UA/Messages/news1/Pages/ViewByRubric.aspx?MessageID=1880&RubricID=3 та http://biz.liga.net/all/industriya/stati/3272812-glaz-almaz-ukrainskie-uchenye-popravyat-zrenie-kitayskim-detyam.htm). А 17 квітня 2016 року для Асоціації дослідників з корекції зору м. Йіву, до якої входять лікарі-офтальмологи та виробники лінз і окулярів, Академія наук і технологій Чжецзянського університету технологій в м. Йіву організувала майстер-клас із діагностування й лікування косоокості, під час якого й було представлено створені в ІПРІ НАН України набори компенсаторів і лінійки для такого діагностування, а також зразки окулярів із комбінованими призмосфероциліндричними лінзами. Представляли інноваційний метод директор ІПРІ НАН України академік Вячеслав Петров і завідувач дитячого відділення КМКОЛ «Центр мікрохірургії ока» кандидат медичних наук Марина Шевколенко.
Завідувач дитячого відділення КМКОЛ «Центр мікрохірургії ока» кандидат медичних наук Марина Шевколенко обстежує трирічну китайську дівчинку Жао Шиїан |
Трирічна пацієнтка Жао Шиїан випробовує окуляри для компенсації косоокості, виготовлені для неї за рецептом Марини Шевколенко |
За допомогою діагностичного набору компенсаторів косоокості КК-42 М. Шевколенко обстежила групу дітей. Зокрема, трирічній дівчинці Жао Шиїан медик призначила окуляри для лікування косоокості. До речі, перші в Китаї окуляри для компенсації косоокості виготовлені саме за рецептом М. Шевколенко. Їх передано у присутності партнерів зі впровадження методу діагностування й лікування дитячої косоокості в Китаї – Президента Асоціації наук і технологій м. Йіву Чена Хуанху, декана Інституту оптичної інженерії Чжецзянського університету технологій професора Ле Зичуна й доцента Інституту оптичної інженерії Чжецзянського університету технологій доктора Фу Мінглея. Президент Асоціації Мінг Лі відзначив актуальність проблеми лікування дитячої косоокості та важливість розробленого українськими вченими й лікарями методу.
Учасники майстер-класу з діагностування й лікування косоокості (м. Йіву, КНР, 17 квітня 2016 р.) |
За інформацією ІПРІ НАН України