Президія Національної академії наук України та Відділення загальної біології НАН України з глибокою скорботою сповіщають, що 19 вересня ц.р. на 88-му році зупинилося серце відомого вченого-геоботаніка, еколога, лісового ґрунтознавця, Заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, члена-кореспондента НАН України Анатолія Павловича Травлєєва
Анатолій Павлович Травлєєв народився 11 вересня 1929 р. в Донецькій обл. у сім'ї вчителя. Закінчив Бердянський учительський інститут і кафедру геоботаніки, ґрунтознавства та екології Біологічного факультету Дніпропетровського державного університету.
У 1946–1949 рр. викладав у початкових класах у с. Комишувате Першотравневого р-ну Донецької обл.
З 1956 р. до останнього часу його життя було нерозривно пов’язане з Біологічним факультетом Дніпропетровського державного університету імені Олеся Гончара, де він розпочав свою науково-викладацьку діяльність на посаді асистента кафедри геоботаніки, ґрунтознавства та екології, згодом отримав посаду завідувача і професора цієї кафедри.
Всі свої наукові дослідження він присвятив питанням екології та біогеоценології, зокрема: екологічному ґрунтознавству, техногенній біогеоценології, степовому лісознавству, лісовій гідрології та лісовій рекультивації порушених земель степової зони України.
Анатолій Павлович є автором низки авторських свідоцтв на винаходи та понад 280 наукових праць, зокрема 6 монографій та 7 навчальних посібників.
За вагомий внесок у розвиток вітчизняної біологічної науки в 1992 році його було обрано членом-кореспондентом НАН України, а у 2000 році присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України». У 2008 році його роботи відзначенні Державною премією України в галузі науки і техніки. Він був заслуженим професором Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара та Університету м. Кордоба (Іспанія).
А.П.Травлєєв був головою Наукової ради НАН України з проблем ґрунтознавства, заступником генерального секретаря товариства ґрунтознавців Україні, почесним членом Докучаєвського товариства ґрунтознавців та Українського товариства ґрунтознавців. Очолював редколегії таких періодичних наукових видань, як: «Екологія та ноосферологія», «Ґрунтознавство», «Питання степового лісознавства та рекультивації земель». Входив до складу редколегій багатьох вітчизняних та іноземних наукових журналів. Кілька десятиріч поспіль керував Комплексною експедицією Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара з дослідження лісів степової зони, та також Присамарським міжнародним моніторинговим біосферним стаціонаром ім. О.Л. Бельгарда.
Окрім вагомого наукового доробку член-кореспондент НАН України Анатолій Павлович Травлєєв залишив по собі світлу пам'ять серед тих, кому пощастило з ним працювати. Непересічні людські якості, педагогічний та викладацький талант дозволили Анатолію Павловичу підготувати 43 кандидати та 12 докторів наук, які продовжуватимуть справу свого наставника.